Yetim ve yoksula uzanan eliniz platformu bir sözünü daha yerine getirerek sanat atölyesi açılışını gerçekleştirdi

Konuyla ilgili açıklama yapan platform başkanı   ERKAN AKÇORA açıklamasında şu ifadelere yer verdi ;

Yetim ve yoksula uzanan eliniz platformu olarak, Türk Kızılay Elbistan şubesi işbirliği ile yetim ve ihtiyaç sahibi gençlerimize söz vermiş olduğumuz sanat atölyesi açılışımızı gerçekleştirdik.

 

19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı öncesi, 18.05.20024 cumartesi günü gençlerle tanışma, muhabbet akabinde yemek yiyerek o günün anlam ve önemi hakkında fikir alış verişi yaptık

Depremzede gençlerin gözlerinin içlerindeki umudu heyecanı görünce ne kadar daha yol almamız gerektiğini anladık. Kıymetli hasan hocanın da ifade ettiği gibi, ağıt yakma dönemi bitti. Artık ağıt yakmayıp geri bakmadan ilerlemeliyiz.

Deprem sonrası her ne kadar zaman geçmiş olsa da acılar geçmiyormuş.

Sanat atölyesinde genç arkadaşlarla şarkılar, türküler eşliğinde, kimimiz hüzünlendik, kimimiz ağladık, kimimiz uzaklara daldık. Ama mutluluk sevdiğiniz yerde olduğunuz da içinizde depreşen hissiyatın olduğu adreste olduğunu bilmenizi isterim.

 

Platform adına değerlendirme yapan Erkan Akçora, “geriye bakıp, ağıt yakmak bizim zaman kaybımızdır. Sebep değil, sebepte oluşan her ne şey de, bedel ödeyeceğiz. Problemlerin çözümü bizde, kendimizde. Biz şayet çözümü uzakta ararsak, çözümden de o kadar uzaklaşmış oluruz. zaman gerçek bilgidir. Biz o gerçek bilgiye tutulduğumuzda dimdik ayakta kalmayı da başaracağız.” dedi.

 

Desteklerinden , gizli hayırseverlere, sosyal medya takipçilerimize teşekkür ederiz.

“Çünkü, biliyoruz ki umut oldukça her yeni gün bir başlangıçtır ve umut olduğu sürece hayat devam eder”…