yakintakipgazetesi @ gmail.com

Bugün itibariyle beli başlı camilerimiz sosyal mesafe ve hijyen kuralları uygulanarak hizmete açılıyor, peki cami deyince aklınız ne geliyor sadece namaz mı geliyor.
Allah’ın adının anıldığı, Sabah akşam teşbih edilip namazların kılındığı evler (Nur 24/36)
Bence daha fazlası var
Maneviyat duygusunun en yoğun hissettiğin yer, hani böyle camiden içeri girdiğinde kutlu mekâna giriyormuşuz duygusu kendin güçlü hissettiriyor çünkü güvendesin orda ve bir sen ve o vardır çünkü camilerimiz Allah’ın evidir orda ona yönelirsin, ona sığınırsın ona ibadet edersin. Çünkü bilirsin sesiz kalsan da seni duyan vardır içinden geçenleri bilirsin günahın varsa sığınırsın af dilersin yâda içinden olmasını istediğin varsa yalnız ondan istersin çünkü Allah af edicidir ve kullarından esirgemez hiçbir şeyin bunu bilirsin.
Camiler bulundukları yere ruh verir. Bugün Edirne denildiğinde Selimiye, İstanbul denildiğinde Süleymaniye, Fatih, Diyarbakır ulu cami ve daha birçok şehirlerimizle bütünleşen camilerimiz var. Bu değerlere sahip çıkalım ezanlar susmasın, bir şehirde ezan sesi yoksa orda kaçın çünkü orası sizi maneviyattan ve Allah’ın gücünden uzaklaştırıyor demektir.
Dilerim bu dönemden sonra birçok değerlerimizin kıymetini anlamışızdır ve amacına uygun kullanırız
Öyle işte..
Yazar yazar susarsın..
Çünkü içimizin içini bilene emanettir yüreğimiz. O ki (c.c) her derde davadır
HAYIRLI CUMALAR