yakintakipgazetesi @ gmail.com

Bisikletini akıllı kullan.Bir numaralı değerinizi koruma altına alın.Ben yakışıklı ve zengin doğmadım .Ama beynim en güçlü tarafım.Bazıları buna katılmıyor. Sen böyle olduğunu varsay ve bisiklet kullanırken kask tak.Küçük bir çarpma 6 km hızda dahi ,bir beyin travması ölümcül  olabilir.
Kafa yaralanmaları %85 kask sayesinde önlenebilir.
Özellikle düşük ışıkta ve gece bisikletliyi görmek zor olur.Ben gece ışık olmadan bisiklet kullananları gördüm.Siyah giymiş ve yarım ışıkta akşam görünürde olmayan şekilde bisiklet sürenler gördüm.
Dikkatli ol,etrafını kontrol et .Sakın ola kavşakta bisiklet üzerinde karşıya geçme.
Bisikletten in yaya geçidinden yürü ,karşıya geçince tekrar bisiklete bin.Çayırovalı anne-babalar bunu çocuğunuza mutlaka öğretiniz.
Çayırovada hiçbir çocuk ve yetişkin bisiklet kazası sonucu mağdur olmasın.
Dikkatini ,dağıtma ,pedalları şaşırma .BİSİKLET kullanırken tüm duyulara ihtiyaç vardır.Kulaklıkla müzik dinleme.Cep telefonu ile bisiklete binmek ,trafiği kollamak,telefonda konuşmak ,hepsini birden yapmaya kalkmak aptalca bir davranıştır.Trafik ile birlikte git.Karşı yönde değil.
Şans odur ki sürücüler asla sağa bakmaz,ama bisikletin çarpma sesini duyunca farkına varır.
BİSİKLET YOLLARI nı kullanın.Ancak son zamanlarda belediyeler çok acele güvenli olmayan bisiklet yolları yaptılar.İstanbul Bağdat caddesi bisiklet yolu buna örnek.
Belediyeler Trafik ve park düzenlemesi ve otobüs durak yerleri konusunda Trafik güvenliği uzmanı görüşü almalı.
Çayırovada 5 otobüs durak yerini değiştirdik.Fatih caddesi park düzenlemesini biz önerdik.Yeni yapılan duraklar da yine sıkıntı var.Kavşak içine otobüs durağı olmaz.