Belediye başkanları günü ilan edilmeli

Bu makale 1287 kere okunmuş.14 Ocak 2015, Çarşamba - 14:52
macitkardes @ hotmail.com

 

Yanlış duymadınız, evet senede bir gün belediye başkanları günü ilan edilmeli.

Neden mi ?

Evet belediye başkanları günü ilan edilmeli senenin bir günü.

 Sayın belediye başkanlarımız, Türkiye’deki özel günlere çok dikkat eder ve çok önemserler. Bazen düşünürüm herkesin bir günü var neden belediye başkanlarına ait özel gün olmasın. Bence özel bir gün muhakkak ayrılmalı, ayrılmalı ki sayın belediye başkanlarımız o günün özel olduğunu ve kendilerine verilen değerin ne kadar yakın olduğunu idrak edebilsinler. Şimdi diyeceksiniz ki senenin zaten 365 günü belediye başkanlarının günü,365 gün nasılsa dudaklarının ucunda herşey,her istediklerini nasılsa 365 gün istediklerine emir yağdırabiliyorlar,365 gün astıkları astık kestikleri kestik yetmez mi ?

HAYIR YETMEZ..

Muhakkak bir gün sayın belediye başkanlarına tahsis edilmeli, özel olmalı, adı belediye başkanları günü olmalı. Olmalı ki başkalarına yaptıkları muameleleri o gün kendileri de yakından hissetmeliler.

Diyeceksiniz bu konu nerden çıktı durup dururken, aslında bu konu durup dururken çıkmadı, uzun yıllardır düşünürüm, belediye başkanları koltuğa oturana kadar başka, oturduktan sonra neden değişirler. Belediye başkanları günü muhakkak yürürlüğe girmeli. Nasılsa herkesin bir günü var.

Mesela geçtiğimiz 10 Ocak dünya çalışan gazeteciler günüydü. Sayın belediye başkanlarımız bol bol demeçler yayınladılar, Sizler toplumu aydınlatan, gece gündüz demeden hizmet yapan insanlarsınız falan filan…tabi yersen ….

Yedik mi hayır yemedik…

Belediye başkanlarının en sevmediği kesim gazetecilerdir, kimse kusura bakmasın hiçbir başkan hiçbir gazeteciyi sevemez, sadece sever gibi yapar, çünkü bu doğanın kanununa aykırı.

Velhasıl geçtiğimiz günlerde başkanlar gazeteci camiasının gününü kutlarken aslında camiaya ne kadar çok değer verdiklerini ortaya teker teker koydular. Bir mesaj, bir yemek al sana günün kutlu olsun, peki biz yedik mi? Hayır, yemedik, yiyen arkadaşlarımıza afiyet olsun, Bol bol nutuk dinlediler, kendi uzmanlık alanlarında birde nasihat aldılar.

ŞİMDİ BEN DİYORUM Kİ BELEDİYE BAŞKANLARI İÇİN ÖZEL BİR GÜN MUHAKKAK İLAN EDİLMELİ

Şahsım adına şunun sözünü veriyorum bütün başkanlara o gün yemek ikram edeceğim, yemin olsun ki hiç birisine tepeden bakmayacağım, alnımın teriyle kazandığım öz be öz kaynaklarımdan ikramda bulunacağım. Milletin verdiği vergilerle efelik yapmayacağım. Sizler gazeteciler gününde gazetelere bir adım gidip zahmette bulunamadınız, söz ben kendi şahsım olarak siz neredeyseniz ayağınıza gelip o gününüzü yerinizde kutlayacağım.

Birkaç sözümde CHP Gebze örgütüne

Siz ülkedeki ana muhalefet partisi olarak basına en çok değer vermesi gereken kurum olmanız gerekirken, basın içerisinde ayrımcılık yapan en büyük kurum olma hastalığınızdan hala vaz geçememişsiniz. Sizler bu hastalığınızdan ve etnik tutumunuzdan vaz geçemediğiniz sürece iktidara natif olamayacağınızda günışığı gibi aşikâr.

Şimdi ben bu yazıyı yayınladıktan sonra bazı gazeteci dostlarımız başka yerlere şirin görünmek adına caf çatalı yazılar yazabilirler hoş görünmek adına, inanın onlarıda hoş görürüz…

Şimdi belediye başkanları günü ilan edildiğinde o günü kutlamak üzere hoşcakalın,sağlıklı kalın….

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki