Ziya Özhan binayla ilgili açıklama yaptı

Açıklama yapan Ziya Özhan, binanın projesinin ilgili kurumlardan onaylandığı, tekniğine uygun denetlendiği ve hazırlanan projeye göre müteahhit firma sahibi Celal Çelikbilek tarafından inşaa edildiğini belirtti.
04 Temmuz 2014, Cuma - 22:17

27 Haziran 2014 Cuma günü gazetemizde   yayınlanan haberde Gebze Gaziler Mahallesi Issıkgöl caddesi, 1726 sokak No.44 'de yapımı bir süre önce tamamlanan 5 katlı apartmanın bitişiğinde yapılan inşaat çalışması nedeniyle binanın vinçlerle destek verilerek ayakta durduğu belirtilmişti.

Haberi üzerine bir açıklama yapan Ziya Özhan, binanın projesinin ilgili kurumlardan onaylandığı, tekniğine uygun denetlendiği ve hazırlanan projeye göre müteahhit firma sahibi  Celal Çelikbilek tarafından inşaa edildiğini belirtti. Özhan, “İnşa edilen bina ilgili kurumlardan onay gördüğü , bina bu  haliyle güvenli olarak inşaa edildiği bir gerçektir. Söz  konusu  binanın bitişiğinde inşaat yapan firma tarafından yapılan hafriyat kazı nedeniyle kısmen hafriyat göçmesi meydana gelmiştir. Yan taraftaki parselde inşai faaliyetin devam etmesi nedeniyle çalışanların güvenliğini sağlamak amacıyla yan parseldeki inşaata faaliyet yapan firma tarafından bazı güvenlik önlemleri alınmıştır. Haberde  bahsi geçen bina 2008 yılında inşaat ruhsatı almış,2010 yılında binanın inşaası tamamlanmıştır. Bina mal sahibi tarafından kullanılmaktadır .Üç yıldır kullanılan binada güvenlik acısından risk arz edecek bir durum gözlenmediği ortadır. Biz yaptığımız her işin ve attığımız her imzanın arkasında durduğumuzu ifade etmek istiyorum.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki