Zeytinoğlu, “Organizasyon firmalara değer katacak”

Zeytinoğlu, “Organizasyon firmalara değer katacak”
22 Eylül 2016, Perşembe - 11:33

 

Kocaeli Sanayi Odası tarafından 2008 yılından bu yana sanayi kuruluşlarını ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen ve bu yıl 9’uncusu düzenlenecek olan Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu’nun tanıtım toplantısı bugün gerçekleşti. 

KSO Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya; Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Elif Bilgisu, Kocaeli Sanayi Odası Seda Aydın, Doğu Marmara ABİGEM AŞ İş Geliştirme Sorumlusu Aydolu Elif Yıldırım, Doğu Marmara ABİGEM İş Geliştirme ve Eğitim Müdürü Dilek Hazar, Trakya Ajansı yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Melih Ergene, Gebze Teknik Üniversitesi Malzeme Bilimi Müh. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Alkoy, Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü Finans Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Fettahoğlu, İstanbul Kalkınma Ajansı Planlama Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Dr. Osman Atay, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı Araştırmacı Can İtez, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Planlama Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Jülide Alan, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Dr. Kasım Özek katıldı. 
 MARMARA BÖLGESİNDEKİ FİRMALARA AÇIK
Toplantıda konuşan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu şu ifadelere yer verdi: 
-“2008 ve 2009 yıllarında Kocaeli bölgesinde düzenlenen organizasyon, 2010 yılında Doğu Marmara’da, 2015 yılı itibari ile tüm Marmara bölgesindeki firmalara açık hale gelmiştir.

Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonun Marmara Bölgesine açılması ile birlikte bölgede yer alan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, İstanbul Kalkınma Ajansı, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Trakya Kalkınma Ajansı bölgesel ortakları olmuştur. Organizasyonun teknik ayağındaki Çözüm Ortakları ise Price Waterhouse Coopers Türkiye, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı ve Doğu Marmara ABİGEM ‘dir. 

7 DEĞERLENDİRME KRİTERİ
Sektörel Performans Değerlendirme organizasyonu ile yüksek verimlilikle çalışan, yenilikçiliğe ve çalışanların gelişimine önem veren, finansal olarak başarılı iş sonuçları elde eden, ülkemizin ekonomisine katma değer yaratan, sürdürülebilir bir gelecek için topluma katkı sağlayan sanayi kuruluşları belirlenerek ödüllendiriliyor. Büyük İşletme ve KOBİ kategorilerinde başvuru yapılabilen ödül organizasyonunda verimlilik, yenilikçilik ve markalaşma, finansal sonuçlar, dış ticaret, topluma katkı ve çevre, istihdam ve çalışanların geliştirilmesi ile bilinçlendirilmesi olmak üzere 7 değerlendirme kriteri bulunmaktadır. Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonuna başvuran firma sayısı ve ödülün marka değeri giderek artmaktadır. 2015 yılı itibari ile ödül organizasyonun Marmara Bölgesine açılması ile birlikte Kocaeli başta olmak üzere Bolu, Düzce, Kocaeli, Sakarya, Yalova İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Eskişehir illerinde de faaliyet gösteren tüm sanayi firmaları dâhil olmuştur

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki