Zeytinoğlu: Kocaeli cazibe merkezidir

23 Şubat 2016, Salı - 23:10

Kocaeli Sanayi Odası, Rekabet Kurumu işbirliği ile “Rekabet Hukuku Semineri” düzenledi. Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu konuşmasında, “Rekabet Yasası ile ekonomik yaşamın oyun kuralları belirleniyor” dedi.

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Rakabet Hukuku Semineri”, Kocaeli Sanayi Odası’nda yapıldı. Seminere, Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.


KOCAELİ CAZİBE MERKEZİ

Konuşmasında İzmit Körfezi’ndeki 35 liman ve iskelenin Kocaeli’yi aynı zamanda bir liman kenti yaptığını belirten Zeytinoğlu, “3. Köprü otoyolu ve Körfez Geçiş Köprüsü yatırımları Kocaeli’nin lojistik açısından daha üstün bir cazibe merkezi haline getirmektedir. Üretime, dış ticarete ve vergilere bu denli katkısı olan ilimizde rekabet konusu hiç şüphesiz çok önemlidir. Kanaatimce, Kocaeli Türkiye’deki iller içinde dünya ile rekabet etme açısından en rekabetçi il konumundadır. 260 yabancı sermayeli firmaya ev sahipliği yapıyor oluşumuz bunun önemli bir göstergesidir” dedi. Kocaeli’nin, Türkiye’nin “Yüksek Teknolojili Ürün Gamıyla Sanayi Dönüşümü” hedefi için öncü ve modern bir kent olduğunu söyleyen Zeytinoğlu, “İlimiz üniversite-sanayi işbirliği ile ileri teknoloji kullanım perspektifine doğru hızlı bir şekilde yol alıyor. Bu yolda rekabet hukukunun da gözetilmesi önem arz ediyor” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.


“OYUN KURALLARI BELİRLENİYOR”

Rekabetçi piyasa yapısının önemine değinen Zeytinoğlu, “Rekabetçi piyasa yapısı, firmalarımızı pazar koşullarına göre kendilerini uyarmaya yönlendiriyor. Bu sayede, iş dünyası olarak değişen tüketici taleplerine de cevap vermeye kapasitemiz güçleniyor. Ayrıca rekabetçi piyasa yapısı, özellikle KOBİ niteliğindeki işletmelerin piyasada tutulmalarını da kolaylaştırıyor. Rekabet Yasası ile ekonomik yaşamın oyun kuralları belirleniyor” şeklinde konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki