Zeytinoğlu: “ indirim, enflasyonu da aşağı çekecektir”

Zeytinoğlu: “ indirim, enflasyonu da aşağı çekecektir”
01 Ekim 2016, Cumartesi - 19:46

KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, doğalgaz fiyatlarındaki indirimin üretim yapan sanayicilerin maliyetlerini aşağı çekeceğini, yabancı sermayenin Türkiye’ye yönelik yatırım kararlarını uyaracağını belirtti.

Zeytinoğlu, “Bu indirim ayrıca enflasyonu da aşağı çekecek bir adımdır.  Her açıdan da olumlu olan bu fiyat indirimi doğalgazı ısınma ve mutfak ihtiyaçları için kullanan tüketicilerin yanı sıra üretim yapan sanayicileri de memnun etmiştir” dedi. 
Ayhan Zeytinoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan doğalgaz fiyatlarında uygulanacak indirime ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:  
“- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın açıkladığı doğalgaz fiyatlarında 1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yüzde 10 indirim biz sanayiciler için önemli ve olumlu bir gelişme. Bu indirim sanayide enerji maliyetlerine yansıyacağı için üretim maliyetlerini de düşürecektir. 1 Ekim tarihinden itibaren yürürlüğe girecek söz konusu indirimin uzun vadede özellikle yabancı sermayeli kuruluşların yatırımını çekme noktasında etkili olacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda önümüzdeki aylarda enflasyonda da bir gerileme de bekleyebiliriz.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki