ZAFER KUPASINDA KIYASIYA YARIŞTILAR

03 Eylül 2014, Çarşamba - 11:59

Muay Thai’de Zafer Kupası iki gün boyunca Gebze’de sürdü. Ringde kıran kırana mücadele eden sporcular müsabaka öncesi, esnası ve sonrasındaki centilmenlikleriyle can cana oldu.

Gebze Spor Salonu’nda iki gün süren Muay Thai 30 Ağustos Zafer Kupası’nda zafer sevginin, barışın ve kardeşliğin oldu. İki gün süren turnuvada 22 kulüpten 220 sporcu kıyasıya mücadele ederken 22’si bayan 98 sporcu derece edindi. Muay Thai Doğu Marmara Yönetim Kurulu Başkanı Mürsel Sevindik, Kocaeli İl Temsilcisi Zülfikar Ali Öz, Doğu Marmara Eğitim Kurulu Başkanı Yılmaz Uyanık, Doğu Marmara Hakem Komitesi Başkanı Bülent Eniş, Organizasyon Kurulu Başkanı Ramazan Bağlan ve Antrenör İl Temsilcisi Mesut Küçük tarafından organize edilen ve Gebze Spor Salonu’nda gerçekleşen müsabakalar birbirinden çekişmeli maçlara ve renkli görüntülere sahne oldu.

FERDİ KATILIM DA OLDU Derece edinmek için ringde birbirleriyle kıyasıya mücadele eden rakipler müsabaka öncesi ve sonrası centilmenlikten taviz vermedi. İki gün süren müsabakalarda asıl zaferi barış, sevgi ve kardeşlik dünya barışı için çok önemli bir günün arifesinde, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nden bir gün önce edindi. Sevindik, Cemil Meriç, Alperhan, Selim Akbeniz, Anakonda, Fetih 1453, Bahadır, Örnek, Adem Bozkurt, Yön, Körfez, İstanbul, Ulusoy, Yiğidolar, Kocaeli Gençlik, Erbeş, Ring Sporları ve Akan spor merkezlerinden sporcuların dereceler edindiği şampiyonada ferdi olarak mücadele eden sporcular da boy gösterdi.

SERT BİR DÖVÜŞ SANATI Ana vatanı Tayland olan; yumruk, diz, dirsek ve tekmelerin kullanıldığı sert bir dövüş sanatı olan Muay Thai müsabakaları öncesi olası sakatlıklara karşın sporcular çok sıkı donanımlar ile donatılırken azami 4.5 dakika süren 3 rauntluk maçlarda dahi sporcuların sarf ettikleri efordan ötürü kan ter içinde kaldıkları görüldü. Buna karşın gerek müsabaka öncesi ve sonrasında sporcular seyircilere ve birbirlerine olan saygı ve centilmenlikten taviz vermedi. En kıran kırana geçen maçlar sonrası dahi maçın galibi, önce rakibi tarafından ringde tebrik edildi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki