Yuvam sakinleri tepkili

23 Kasım 2015, Pazartesi - 13:19

İzmit Alikahya Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, 12. Bölge C2-28 Blok önünde bulunan Büyükşehir Belediyesi’ne ait çocuk parkı ve yeşil alanın yerine, Mayıs ayında Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçen öğrenci yurdu yapımına tepki gösterdi.İzmit’in Alikahya Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Yuvam Akarca Konutları 12. Bölge C2-28 Blok’ta bulunan ve yaklaşık iki yıl önce Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çocuk parkı ve yeşil alanın, Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçen karar ile kaldırılması ve yerine öğrenci yurdu yapımı kararının alınmasına tepki göstermek amacıyla parkta bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdiler. Çocuk parkında gerçekleştirilen basın açıklamasına Yuvam Akarca Toplu Yapı Yönetimi Başkanı Adem Elbaş, 12. Bölge Başkanı Gökhan Öz, Alikahya Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sevgi Koyun, Toplu Yapı Yönetimi ve üyeleri, Kocaeli Halkevciler, Yuvam Akarca sakinleri ve birçok çocuk katıldı. Basın açıklamasını Yuvam Akarca 12. Bölge Başkanı Gökhan Öz gerçekleştirdi.

‘BU ALANI BELEDİYE AĞAÇLANDIRDI’
Açıklamayı gerçekleştiren Yuvam Akarca 12. Bölge Başkanı Gökhan Öz, “Yuvam Akarca Cumhuriyet Mahallesi 12. Bölge C2-28 Blok önünde bulunan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz tarafından ağaçlandırılarak çocuk parkı yapılan alanın yine Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından 2015 Mayıs ayında ima değişikliği planı yapılarak inşaat yapımı kararı alınarak bu alana sondaj vurulup 3 katlı öğrenci yurdu yapılacağı Büyükşehir Görevlisi tarafından tarafımıza şifa-en bildirilmiştir. 12 Temsilciler Kurulumuz, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan sağlık ocağı alanını halka hizmet amacı ile karar alarak sağlık ocağına vermiş, buna karşılık da yukarıda belirtilen çocuk parkı alanı park yapılarak ağaçlandırılma sözü Büyükşehir Belediyesince verilerek, bu alan ağaçlandırılıp çocuk parkı alanı çimlendirilerek insanlarımızın oksijen almasını sağlamıştır” ifadelerini kullandı.

‘ÇOCUKLARIN ALANI GASP EDİLİYOR’
Öz, konuşmasının devamında bölgede bulunan çocuk parkının yapılacak olan inşaat için gaspa uğrayacağını dile getirerek “Şimdi ise bu bölgeye yapılacak inşaatın Bölge halkının yeşil alan, oksijen soluma ve çocukların oynama alanını gasp edecektir. Yuvam Bölge halkı olarak bu inşaatın yapılmasına izin vermeyerek yasal haklarımızı sonuna kadar zorlayacağımızı belirtir, konu ile ilgili başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak kaydı ile tüm yetkilileri duyarlı olmaya davet eder, bu hususu siz basın emekçileri ve Kocaeli halkı ile paylaşır, konuyu kamuoyu adına arz ve rica ederiz” şeklinde konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki