Yine aynı yer

Yine aynı nokta yine kaza.
03 Ekim 2016, Pazartesi - 15:37

 Çayırova Özgürlük Mahallesi ve Adem Yavuz Mahallesi’nin kesiştiği noktada gün geçmiyor ki bir kaza yaşanmasın.

Çayırova Uğur Mumcu Mahallesi ve Adem Yavuz Mahallesi’nin kesiştiği noktada gün geçmiyor ki bir kaza yaşanmasın. Sürekli kazaların olması mahalle sakinlerinden esnafa kadar herkesi endişelendiriyor

YÜREĞİMİZ AĞZIMIZDA” 

Çayırova Özgürlük Mahallesinin ve Uğur Mumcu Caddesinin kesiştiği bu noktada ışıklandırma sistemin bulunmaması ve trafik kurallarına uyulmaması sonucu birçok kaza meydana geliyor. Gazetemize açıklamada bulunan Mahalle sakinleri Çayırova belediyesine yaptığımız şikayet dilekçesinden bir sonuç hala çıkmadı,  illaki bu caddede birilerin ölmesi mi lazım diyerek sitemde bulundular..

Yol üzerinde bulunan esnaflar kazaların sürekli olduğunu belirttiler.

  Özelliklede üç yıldır artan trafikle bu noktada daha çok kaza yaşanabileceğini söylediler. Dört yol olan bu noktada bir kavşak bile bulunmadığını söyleyen vatandaşlar, “Yüreğimiz ağzımızda, her an bir kaza ile karşı karşıyayız” dediler.

UĞUR MUMCU SAKİNLERİ ÇÖZÜM BEKLİYOR

Artan nüfusla birlikte araç sayınısın da artığı Çayırova’ da birkaç yıl öncesine kadar çok işlerliliği olmayan birçok cadde ve kesiştiği noktalarda trafik yoğunluğunun artması kazaları da beraberinde getiriyor. Doğal olaraktan vatandaşın tepkisine neden oluyor. Bu bağlantı noktasına bir kavşak yada ışıklandırma sisteminin olması şart. Sürücülerinde kurallara göre geçiş üstünlüklerine dikkat etmeleri gerekiyor. Kazalar maddi hasarlı bile olsa insanlar için sorunlar oluşturuyor. Vatandaşlar konu ile ilgili birimlerin harekete geçmesini ve çözüm üretilmesini bekliyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki