Yılsonu Sergisi Büyüledi

Yılsonu Sergisi Büyüledi
25 Mayıs 2016, Çarşamba - 14:01

Çayırova Milli Eğitim Öncülüğünde Bu Yıl “Geleneksel El Emeği Göz Nuru” Sloganı İle Yola Çıkan Çayırova Halk Eğitimi Kursları Yılsonu Sergilerini Çayırova’da Açtı.

 

Geleneksel Çayırova Halk Eğitim Kursiyerleri Öncülüğünde El Emeği Göz Nuru Eserlerini Sergiye Gelen Çayırova Halkı İle Paylaşmanın Mutluluğunu Bir Arada Yaşadılar.

EL EMEĞİ GÖZ NURU SERGİSİ

Yılsonu sergisinde Saygı duruşu, İstiklal Marşı, Açılış konuşmaları, Çayırova Anadoluspor Folklor ekibi ve Çayırova Demirsaç Okulu folklor ekipleri Erzurum ve Bayburt yöresi halk oyunları ayrı bir renk kattı.  Konuşmaların ardından protokol ve kursiyerler açılış kurdelesini keserek serginin kapılarını vatandaşın beğenisine açtı.

Çayırova halk eğitim merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan el emeği göz nuru resim, çeyiz eşyaları, büyük bir beğeni topladı. Güney doğu Anadolu bölgesinin tüm güzelliklerini yaklaşık 900 ürünle sergilendiği sergide birbirinden renkli görüntüler ortaya çıktı. Tamamı kursiyerlerin el emeği göz nurundan oluşan sergi de Güneydoğu Anadolu’ya ait kültürel değerlerde yansıtıldı işlemeleri ile Kına Gecesi canlandırması görülmeye değerdi.

 

PROTOKOL AÇILIŞ SERGİSİNDE BULUŞTU

Birbirinden güzel geleneksel renklerini, tatlarını, gelenek ve görenekleri Çayırova sergisinde sergiledi. Çayırova Halk eğitim merkezinde açılan sergiye Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Çayırova milli eğitim müdürü Şener Doğan, Çayırova belediye başkan yardımcısı Fikriye Çelik, Çayırova Cumhuriyetçi kadınlar derneği başkanı Emine Özcan, Çayırova Milli Eğitim Okul Müdürleri ve Yardımcıları, Çayırova mahalle muhtarları STK başkanları yanı sıra diğer birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇELENKOĞLU PAYLAŞMA KÜLTÜRÜNÜN BİR PARÇASI

Çayırova kaymakamı Turgut Çelenkoğlu açılış konuşmasında Halk eğitim merkezi kursiyerleri ile gurur duyduğunu el emeklerini sergilemek için hazırladıkları sergide her zaman yanlarında olduğunu belirtti. Çelenkoğlu “Paylaşma kültürlerin bir parçasıdır diyerek” Çayırova olarak bizleri sevindirmektedir dedi emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak sözlerini noktaladı.

 

DEMİRCİ, HALK EĞİTİM BİZE GÜÇ KATIYOR

 

Açılışta konuşan Çayırova Belediye Başkanımız Şevki Demirci yetişkin eğitiminin günümüzdeki önemine ve bu alanda Çayırova halk eğitim merkezi önemli bir görev üstlenmiş durumdadır. Halk eğitim merkezin ’de eğitim alan kursiyerlerin kimisinin kendi işini kurduğunu ya da yaptığı ürünleri sattığını belirten Demirci, güçlü bireylerin yetişmesi bizleri sevindiriyor dedi. Açılış kurdelesini keserek haydi hayırlı dedi sergide kursiyerlere başarı dileklerinde bulundu.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki