Yılmaz; Failler İçin Gereken Yapıldı

Yılmaz; Failler İçin Gereken Yapıldı
08 Nisan 2016, Cuma - 14:31

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Meclis Genel Kurulunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında verilen gensoru hakkında söz aldı.

 Yılmaz, "Gensoru sahibi HDP’lilere sesleniyorum. Sizleri büyük bir gensoru bekliyor, bilesiniz" dedi. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun bir Sivil Toplum Merkezi'nde yapılan cinsel istismar üzerine yaptığı açıklama üzerine Meclis'te HDP grubu Bakan Ramazanoğlu hakkında gensoru vermişti. Verilen gensoru üzerine AK Parti grubu adına söz alan Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, hem ahlaki suçlarla ilgili hadis ve ayetlerden örnekler verdi, hem de muhalefeti eleştirdi.

FAİLLER İÇİN GEREKEN YAPILDI
AK Parti grubu adına söz alan Yılmaz, "Bu menfur olaylar hepimize ders olmalıdır. Toplumumuz resmi ve özel kurumlarına olan güvenin sarsılmaması için eğitimcilerin titizlikle seçilmesi, gerekli denetim mekanizmalarının sıkı şekilde işletilmesi, olaylarda en ufak ihmali veya kusuru bulunan idarecilerin cezalandırılması temel yaklaşımımızdır" dedi. Ahlaki suçların hepsinin Allah tarafından haram kılındığını, bu suçların insanın hem dünyasını hem de ahiretini mahvettiğini ifade eden Yılmaz, ahlaki suçlarla ilgili hadis ve ayetlerden örnekler verdi. AK Parti iktidarı bakanlarının toplumsal olayların üzerine sıfır toleransla gittiğini ifade eden Yılmaz, "Olay meydana çıktığı andan itibaren gerekli soruşturmalar başlatılarak, alçak ve şerefsiz faillerin gereken en ağır cezayı alması, olayda ihmal ve kusuru bulunanların da gereken uyarı ve cezaları almaları hususunda gerekenlerin yapıldığını, bunda hiçbir tereddüt gösterilmediğini milletimizle paylaşmak istiyoruz" diye konuştu.

SİYASİ İSTİSMAR MALZEMESİ YAPMAYIN
Yılmaz, AK Parti iktidarı döneminde çocuklara yönelik çalışmaları hassasiyet içerisinde yürüttüğü ve sahip çıktığını söyleyerek şunları kaydetti; "Bu hedefe matuf olarak, Milli Eğitim Bakanlığımıza, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız güçlü bir ahlak sistemi oluşturma gayesiyle, koordinasyon içerisinde önemli çalışmalar ortaya koymaktadır." Yılmaz muhalefet sıralarına dönerek eleştiriler de bulundu. Yılmaz, "Bu meseleyi bir siyasi istismar malzemesi haline dönüştürerek, başta varlık sebebi bu meseleleri çözmek olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız olmak üzere, eğitim meselesi ile ilgilenen, gençlerimizin sorunlarını dert edinen sivil toplum kuruluşlarımızı, onlar üzerinden de iktidarı yıpratma vesilesi yapmak, böylesine önemli bir ahlaki sorundan siyasi rant devşirmeye çalışmak, topluma karşı sorumlu olan bir muhalefet anlayışının yöntemi değildir, olmamalıdır" dedi. 

BU TAM BİR İKİYÜZLÜLÜKTÜR
Mehmet Akif Yılmaz, HDP sıralarına yönelik yaptığı açıklamada daha önce HDP’li milletvekillerini ahlaki konularda ikiyüzlü davrandığını söyleyerek, "Şimdi çok önemli ahlaki bir konuya değinmek istiyorum. 'Benim çocuğum eşcinsel' pankartıyla, 'Kürdistan vardır, eşcinsel haktır', 'Genel ahlaksızlık talep ediyoruz' pankartıyla, mübarek bir ramazan ayında 'Şaban'la Recep'in aşkına Ramazan engel olamaz'  tabelalarını taşıyacak kadar alçaklaşarak dinî ve ahlaki değerlerimizle alay eden gösterilere bazı vekillerle birlikte kol kola katılanlar, Fatih Sultan Muhammed Han'ın emaneti İstanbul sokaklarını tarihte görülmemiş şekilde anadan üryan görüntülerle kirletenler ile kol kanat gerenler, Allah'ın Kur'an'ında lanetlediği, toplumların helakine sebep olacak bir hastalığı oy devşirme adına meşru göstermeye çalışanlar, şimdi kalkmışlar eşcinsel olduğunu ifade eden ve bu çocuğumuza sarkan bu aşağılığın işlediği fiilde sorumlu arıyorlar, bu tam bir ikiyüzlülüktür" ifadelerini kullandı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki