Yıldırım: İlk defa seçim kaybetmedim

CHP’de muhaliflere karşı Mehmet Ümit Küçükkaya ile birlikte ‘Yahya Kaptan’ın kaybedeni’ diye lanse edilen eski İlçe Başkanı Selman Yıldırım, “İlk defa kaybetmedim. Keşke bu birliktelikler sadece kongre dönemi değil seçim döneminde de olsa” dedi
25 Ağustos 2015, Salı - 17:38

CHP İzmit’te delege seçimleri tamamlandı. En fazla merak edilen mahallelerden birisi kuşkusuz Yahya Kaptan’dı. Mevcut ilçe yönetiminin çıkarttığı listeye karşı; Hikmet Erenkaya, Yalçın Kuşkan ve Cüneyd Özkürkçügil gibi partinin önemli isimlerinin de destek verdiği muhalifler yarıştı. Sonuç ise 4 oy farkla muhaliflerin oldu.

HEP PARTİDEYDİM

Seçimde iki isim ön plana çıkartıldı. Kazanan isim Hikmet Erenkaya, kaybeden ise İsmail Yıldırım ve Mehmet Ümit Küçükkaya olarak lanse edildi. Eski İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım ise parti içindeki bu değerlendirmeye, “İlk defa seçimi kaybetmedim. Hatırlanması lazım ki; İlçe kongresinde de kaybettim. Ama seçimden seçime değil, hep parti içindeydim” dedi.

20 YILDIR TARAFIM
Yahya Kaptan’daki yarışı ‘demokratik’ olarak nitelendiren Yıldırım, “Bizim girdiğimiz ilk delege seçimleri değil. İlk delege seçimi yaşayan arkadaşların heyecanını anlıyor, makul karşılıyorum. 91’den itibaren delege seçimleri içindeyim. 20 yıldır yaşanan yarışlarda hep taraf oldum. Dün Yahya Kaptan’da gerçekleşen delege seçimleri gayet demokratik bir ortam da iyi bir ortamda biz de yarış yaşandı.

ÖRGÜTÜ KUTLUYORUM
Bir kere ilçe örgütünü kutlamak gerekiyor. Herkesin kendisini ifade etme olanağını sağladı. Güzel bir yarış oldu. Bu tür yarışlarda kaybetmekte vardır, kazanmakta. Mesele çıkan sonucu hazmedebilmektir. Kazandı denilen arkadaşlar da bizim partililerimiz. Kaybetti denilenlerde bizim partili arkadaşlarımız. Diğer tarafta partinin önemli isimleri birliktelik içindeydi. Keşke bu birliktelik sadece kongre dönemi değil seçim dönemi de olsa…

KAYBEDENİ YOK
Biz partiyi kazananlardan ve kaybedenlerle birlikte iktidara taşıyacağız. Kazanan kaybedeni yok. Yarış vardı sonuç ortaya çıktı. Tabi bazı arkadaşlarımız heyecanına ve ilk kez delege seçimlerini yaşamalarından herhalde sevinci abarttılar. Bazı büyüklerimizde bunun içindeydi. Örgüt yönetimi ve tabanımız da bunlara gereken uyarıyı yapacaktır zaten” dedi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki