Yılbaşı Önlemleri Açıklandı

30 Aralık 2015, Çarşamba - 12:40

Kocaeli Valiliği tarafından yılbaşı gecesine yönelik alınacak önlemler açıklandı.

İlimizde vatandaşlarımızın yılbaşını huzur ve güven ortamı içinde geçirmeleri, kamu hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve vatandaşlarımızın istek ve şikayetlerinin zamanında değerlendirilmesi bakımından Kocaeli Valiliği’nden aşağıda belirtilen tedbirler alındı:

 KALABALIK YERLERE ÖZEL ÖNLEM

Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu meydanlarda, alışveriş merkezlerinde, kutlama ve eğlence mekânlarında, otogar, istasyon, liman ve şehir içi otobüs duraklarında en üst düzeyde güvenlik tedbirleri alınarak, yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi yollar ve karayolları üzerinde görev yapacak trafik ekipleri ve timlerinin sayıları artırılarak, devriye ve nöbet hizmetleri uygulanacaktır.

EĞLENCE YERLERİNDE SIKI DENETİM

Yılbaşı gecesi, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde taşkınlık suretiyle vatandaşlarımızın huzur ve sükûnunu bozucu davranışların önlenmesi amacıyla yapılan denetimler sıklaştırılacaktır.

TRAFİK KONTROLLERİ ARTACAK

Kazaların meydana gelme riskinin fazla olduğu yol kesimlerinde, seyir halinde ve ihbarlı trafik kontrolleri artırılacaktır.

GIDA GÜVENLİĞİ SAĞLANACAK

Gıda üreten iş yerleri ile satışını yapan toplu tüketim yerlerinde gıda güvenliğine ve tüketicinin aldatılmasının önlenmesine yönelik kontroller sıklaştırılacaktır.

TOPLU TAŞIMADA SÜREKLİLİK

Belediyelerce toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması amacıyla gerekli tedbirler alınarak, itfaiye, su, kanalizasyon ve doğalgaz arıza ekipleri hazır hale getirilerek, nöbetçi memurluklar vatandaşın müracaatlarına açık tutulacaktır.

KAZALARA ANİ MÜDAHALE

112 Acil İstasyon ekipleri vatandaşlarımızın uğrayabilecekleri trafik kazalarına ve diğer muhtemel kazalara karşı müdahale için hazır bulundurulacaktır.

SAĞLIK KURULUŞLARINDA NÖBETÇİ PERSONEL

Yılbaşında halkın sağlıkla ilgili problemlerinin çözümlenmesi için hastane ve sağlık kuruluşlarında nöbetçi personel bulundurulacaktır.

SEDAŞ, TELEKOM… MESAİDE

Muhtemel elektrik arızaları için SEDAŞ, telefon arızalarına karşı da İl Telekom Müdürlüğü arıza ekipleri her an müdahaleye hazır halde bulundurulacaktır.

TÜPLER KONTRELDE

Sıvılaştırılmış petrol gazı tüpleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile belediyeler tarafından kontrol edilecektir.

OLASI AFETLERE HAZIRLIK

10- Yılbaşında meydana gelebilecek sel, su baskını, fırtına, yangın vb. doğal afetlere anında müdahale için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile ilgili belediyeler tarafından, yeterli ekip ve teçhizat hazır halde bulundurulacaktır.Valilik tarafından yapılan açıklamada belirtilen tüm hususlara ilçe kaymakamlıklarının da uyacağı belirtilip ilimizde yılbaşının huzur ve güvenlik içerisinde geçirilmesine yönelik olarak; vatandaşların her türlü şikayet ve taleplerini iletebilecekleri telefon numaraları bildirildi

GEREKLİ TELEFONLAR:

Valilik Nöbetçi Memurluğu.............  : 322 33 53

Emniyet Nöbetçi Müdürlüğü...........  : 315 73 99

Bölge Trafik....................................  : 229 57 82

Polis İmdat..................................... .: 155

Jandarma İmdat...............................: 156

Belediye Zabıta............................... : 153 – 321 34 04

Yangın İhbar................................... : 110

Trafik Şube Müdürlüğü................... : 321 13 53

Alo Trafik.......................................   : 154

Su Arıza.......................................... : 185

Elektrik Arıza..................................  : 186

Alo Maliye......................................   : 189

Sıhhi İmdat...................................... : 112

Alo Gıda.......................................... : 174

Kocaeli Devlet Hastanesi.................: 309 20 00

Seka Devlet Hastanesi.....................: 322 34 60

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki