Yetimler İçin Diktiler

16 Ocak 2016, Cumartesi - 13:36

Gebze Belediyesi’nin eğitimdeki hizmeti Güzel Sanatlar ve Meslek Edindirme Kursları (GESMEK)’in Tatlıkuyu’da bulunan kurs merkezinin kursiyerleri yetimler için kaban dikti.

Kursiyerler çocuklar için özenle tasarlayıp diktikleri kabanları hediye paketi yaparak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için vakfa gönderdi.

Gebze Belediyesi’nin eğitimdeki hizmeti Güzel Sanatlar ve Meslek Edindirme Kursları (GESMEK)’in Tatlıkuyu’da bulunan kurs merkezinin kursiyerleri yetimler için çalıştı. Kadın giysileri dikimi hocası Pınar Önalan ve öğrencileri, Hatay Reyhanlı’daki çocuklar için kaban dikti. İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’nın ‘yetimler için dikiyorum’ projesinin çocuklara sevgi sürprizi etkinliğine katılan kursiyerler, çocuklar için özenle tasarlayıp diktikleri kabanları hediye paketi yaparak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için vakfa gönderdi.

PROJE KAPSAMINDA

Bir sosyal sorumluluk projesi olan ‘yetimler için dikiyorum’ projesine katılmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Pınar Önalan, “Bu tür projeler sayesinde bizlerde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yaklaşık iki haftadan beri bu proje için kursiyerlerimizle birlikte kaban dikiyoruz. Yaptığımız kabanların ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşacağını bilmek bizi ayrıca motive ediyor.

DESTEK OLMAK ÖNEMLİ

Bu proje için çalışmaya başladığımız günden beri öğrencilerimizin gözlerinde yaptıkları işten duydukları mutluluğu görmek beni de çok mutlu ediyor. Projeyi düzenleyen İHH Vakfına, projede yer alan öğrencilerime ve GESMEK kurslarına verdiği önemden dolayı Gebze Belediye Başkanım Adnan Köşkere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki