Yeşilay Eğitimlerini Arttırmak için Komisyon Kuruldu

Yeşilay Eğitimlerini Arttırmak için Komisyon Kuruldu
18 Şubat 2016, Perşembe - 09:44

Okullarda Yeşilay Eğitimlerinin arttırılması için Gebze’de TBM Yaygınlaştırma Eğitimleri Komisyonun Kuruldu.

Komisyon Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mahmut AŞIKOĞLU, Yeşilay Gebze Şubesi Genel Sekreteri Bilal BAŞKONUŞ, Gebze Rehberlik Araştırma Müdürü Mesut YILDIRIM, Gebze Halk Eğiti Müdür Yardımcısı Çağlar ÇELİK, İlçe TBM Formatörü Merve ÜNVEREN tarafından oluşturuldu.

Şube Müdürü Aşıkoğlu “ Yeşilay Genel Merkezi ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan TBM (Türkiye Bağımlılıkla mücadele eğitimleri ) Projesinin Gebze de yaygınlaştırılması için toplandık. Amacımız öğrencilerimizin bağımlılık yapan maddelerden uzak durmalarını sağlamaktır. Bunun için yapılması gereken ne varsa Gebze İlçe Milli Eğitimi olarak yapmaya hazırız” dedi.

 

 

Yeşilay Şube Sekreteri Bilal BAŞKONUŞ ise “Yeşilay eğitimlerinin amacı bağımlı olmayan bireylerin bağımlılık sürecine girme riskini en aza indirmektir. Bu kapsamında tütün bağımlılığı, alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı ve sağlıklı yaşam alanlarında yaş gruplarına göre hazırlanmış 18 modülden oluşan bir eğitim modülü ilçemiz rehber öğretmenleri tarafından okullarda öğrencilerimizi verilecektir. Amacımız Rehber öğretmenlerin motivasyonunu, verilen eğitim sayılarını ve eğitimin kalitesini arttırmaktır.” Dedi.

Komisyon bu konuda gerekli tedbir ve kararlar alarak uygulamaya geçilmesi için çalışmalara başladı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki