Yenimahalle’de Coşkulu İftar

Yenimahalle’de Coşkulu İftar
21 Haziran 2016, Salı - 16:03

Ramazan ayı boyunca mahalle iftarlarını sürdürerek vatandaşları aynı sofrada buluşturmanın mutluluğunu yaşatan Çayırova Belediyesi, bu defa Yenimahalle’de iftar programını gerçekleştirdi.

Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç, belediye meclis üyeleri ve mahallelinin katıldığı iftar programı Menderes Caddesi üzerinde düzenlendi.

Her yıl Ramazan ayının güzelliğini mahalle iftarları ile Çayırova’lılara sunan belediye, bu kez Yenimahalle’de iftar sofrasını kurdu. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen iftarda mahalle sakinleri aynı sofrada iftarını açtı.

Gerçekleştirilen program öncesinde iftar saatine yaklaşık 1 saat kala iftar alanında bulunan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, iftara katılan vatandaşlarla sohbet etti. İftar masalarına yemeklerini alıp oturan vatandaşlara hayırlı ramazanlar dileklerini sunan Demirci, çocuklarla da yakından ilgilendi. Aile olarak iftara katılan Yenimahalle sakinlerine teşekkürlerini de sunan Demirci, daha sonra katılımcılara iftar yemeği dağıttı.

Ezanın okunmasının ardından ve yemeklerin yenilmesi ile birlikte katılımcılara hitap eden Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, mahalle iftarlarının ramazan ayına ayrı bir renk kattığını vurguladı. Hep birlikte aynı sofrada oruç açmanın güzelliğini bu programlar sayesinde yaşadıklarını ifade eden Demirci, Yenimahalle hakkında yaptıkları bazı çalışmalara da değindi. Yenimahalle’de yeni parklar inşa ettiklerini ve mahallenin sosyal alanlarını arttırma adına çalışmalar yürüttüklerini belirten Demirci, yeni bir projeye daha imza atacaklarını söyledi. Kent Park ve Kültür Merkezi projeleri için çalışmaların tamamlandığını dile getiren Demirci ilk etapta Kent Park Projesinin temelini atacaklarını söyledi. Akabinde Kültür Merkezi inşaatına da başlanılacağının altını çizen Demirci, Çayırova’nın modern bir kent seviyesine ulaşması için durmadan gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini açıkladı.

İftar programının ardından mahallede esnaflara konuk olan ve akabinde çay ocaklarında vatandaşlarla hasbihal eden Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çanak Çay Evinde vatandaşlarla buluştu. Burada vatandaşların mahalleleri hakkındaki sorularını yanıtlayan Demirci, Çayırova’nın her bir mahallesinde çalışmalar olduğunu, projeler planlandığını ve bazı projelerinde tamamlandığını aktardı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki