Yeni yıl balık fiyatlarını vurdu

02 Ocak 2016, Cumartesi - 15:58

Son günlerde en çok konuşulan zamlardan balık fiyatları da nasibini aldı. Yılbaşı tatili yapan balıkçılar 3 gündür balığa çıkmayınca balık fiyatları yükseldi. Hamsi 15 liradan satılıyor.

Havaların mevsim normallerinin altında seyretmesiyle birlikte balık avlanmasında düşüş yaşandı.  Yılbaşı tatilinin de etkisiyle balık pazarında hareketlilik düştü. Fiyatlar, havaların sert olması ve yılbaşı tatili kullanan balıkçı teknelerinin avlanmamasıyla birlikte yükseldi. Böylelikle yeni yıl itibariyle Türkiye’de gündem konusu olan zamlardan balık fiyatları da nasibini almış oldu. Halkevi Balık Pazarı esnafları, fiyatlardan memnun olmasa da satışlardan memnun olduğunu ifade etti. Tatili fırsat bilen vatandaşlar soluğu İzmit Halkevi Balık Pazarı’nda aldı. Tezgâhlarda yer alan balığın pahalı olan fiyatı daha da artarken Ereğlili küçük balık teknelerinin avladığı yerli hamsi, 15 liradan satışa sunuldu.

 

FİYATLAR EL YAKIYOR
Tezgahlarda; Hamsi yerli 15 lira, Karadeniz 10 TL,  istavrit kilo 13 lira, çinekop kilo 35 lira, sarıkanat 50 lira, yağlı mezgit kilo 25 lira, lüfer tane 55 lira, tekir kilo 22 lira, barbun kilo 40 lira, deniz levreği-çipura kilo 35 lira, turna kilo 30 lira, sardalye kilo 7 lira, kalkan kilo 90 lira, karides kilo 40 lira, zargana kilo 45 lira, ithal uskumru tane 5 liradan satışa sunuldu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki