2012 yılından beri Gebze’de faaliyet gösteren eğitim kurumumuz , öğrenci, velilerimizin ve halkımızın güveniyle daha da büyüyerek 2018-2019 eğitim-öğretim yılında kolej olarak  faaliyete geçmiş bulunuyor. İlk yılını gerek akademik gerek spor alanlarında elde ettiği derecelerle  tamamlayan Yeni Umut Okulları ilk mezunlarını vermenin haklı gururunu yaşarken bir yandan da yıllardır emek vermiş oldukları sevgili öğrencilerinden ayrılmanın burukluğunu  yürekten hissediyor.
 Yeniliğe ve teknolojiye açık , alanında uzman , özverili ve iletişim becerisi yüksek eğitim kadrosu ile bir yılı geride  bırakan Yeni Umut Okulları  öğretmenlerinin,idaresinin her zaman olduğu gibi yine el ele , emekle ,birlikte büyük bir  özveriyle organize ettiği Mezuniyet Töreni 13 Haziran Perşembe akşamı okul bünyesinde düzenledikleri  program ile gerçekleşti.

Görüntünün olası içeriği: 19 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Okul Müdürü Gülcan YAŞAR’ın konuşması, 12.sınıf  öğrencisi  Semih YILMAZ’ın seslendirdiği şiir, Okul Müdürlerinden Zehra CEYLAN’ın  konuşması, 12.sınıf  öğrencisi Melisa YILMAZ’ın seslendirdiği şiir,  12. Sınıf okul birincisi  Mücahit ARI’nın konuşması,  8.sınıf okul birincisi  Efe YALÇIN ‘ın  konuşması  ile devam etti.

Mezun öğrencilerin  okul kütüğüne  isim nakşetmesiyle  birlikte diploma merasimi ardından  bayrak ve flama devri ile tamamlanan program, lise öğrencileri  müzik grubunun seslendirdiği şarkılar  ve  Tanju DÜNDAR’ın müzik grubuyla verdiği  konser   kokteyl eşliğinde  eğlenceli  bir şekilde  devam etti.