Yeni sefere Gebze’den çıkıyoruz

19 Ekim 2015, Pazartesi - 12:48

Gebze’ye gelerek halka seslenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “. Kocaeli bizi hiçbir dönemde yüzümüzü kara çıkarmadı. Yeni bir sefere Gebze’den çıkıyoruz. 1 Kasım’a doğru yeni bir yürüyüşe çıkıyoruz” dedi 

BAŞBAKAN ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, dün Gebze Cumhuriyet Meydanı’na ‘Teröre karşı birlik, dirlik ve kardeşlik’ mitingi için geldi.1 Kasım Seçimleri’ne 13 gün gibi kısa bir süre kala ilimize miting için ilk gelen isim olan Davutoğlu, Gebze’de partililerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Binlerin akın ettiği meydanda neredeyse boş yer kalmadı. Onlarca afişin ve bayrağın yer aldığı alanda dışarıda kalan partililer için ise LED ekranlar kuruldu.

KÖPEKLERLE ARADILAR
Miting alanında saatler 17.00’ye yaklaşırken binlerce kişi akın etmeye başladı. Miting alanı içerisinde ve çevresinde polisler tarafından geniş güvenlik önlemler alındı. Miting için gelen vatandaşlar polisler tarafından didik didik arandı. Ankara’da yaşanan bomba saldırısının ardından güvenlik o kadar üst seviyedeydi ki basın mensuplarının bile çantaları özel eğitimli köpekler tarafından arandı. Alanda ayrıca 80 bin katılım hedefi için 80 bin Türk bayrağı, parti bayrağı ve su dağıtıldı. AK Parti, 12 ilçeden de ring seferleri düzenledi. Toplam 2 bin otobüsle ilçelerden Gebze’ye vatandaşlar taşındı.

REVİRLER KURULDU

Miting alanında parti müziklerinin yanı sıra bol bol slogan da atıldı. Atılan sloganlar arasında ‘Şehitler ölemez vatan bölünmez’ sözleri ise uzun süre alanda yankılandı. Her şeyin düşünüldüğü alanda olası bir sağlık sorunu için 12 kişilik revir kuruldu, 90 tane ise sağlık personeli görev yaptı. 10 tane İl Sağlık Müdürlüğü ambulansı ve 6 tane Büyükşehir ambulansı alanda hazır bekletildi. Öte yandan bayraklarla süslenen, barikatlarla çevrelenen alanda 2 protokol kapısı yer alırken 2 de arama noktası kuruldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu beklenirken, LED ekranlardan Davutoğlu’nun önceki mitinglerinden video izletildi.

TÜRKİYE VAR

Miting öncesinde ilk olarak İl Başkanı Şemsettin Ceyhan halka seslendi. Ceyhan, “Mitingimize katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu ve katılan teşkilatımızın her kademesinde görev yapan AK Partilileri ile STK’ların başkan ve yöneticilerini, muhtarları, esnaflarımızı Kocaelimizin her yerinden mitingimize gelen kıymetli halkımızı ve ev sahibimiz olan Gebze’yi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Mitingimize hepiniz hoş geldiniz. Bugün bu meydanda huzurumuzu kardeşliğimizi birik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara inat sen ben yok Türkiye var demek için toplandık” dedi.

1 KASIM’IN MÜJDESİ

Sözlerine devam eden Ceyhan, şöyle konuştu: “Türkiye üzerine oynanan oyunu bozmak için Teröre karşı korkumuz yok demek için bu alanda toplandık. Ülkemizin istikbalini temin etmek için burada toplandık. Hepinizden Allah razı olsun. 13 yıl önce hemen şu yanı başımızı yine aynı bu coşkuyla kurucu liderimiz Cumhurbaşkanımızı da böyle ağırlamıştınız. Gebze o gün de en zor zamanda AK kadrolara bugünkü gayretini bugünkü muhabbetini gösterdi. Tam 13 yıl sonra işte bu meydanda yeni Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu aynı coşkuyla karşılıyorsunuz. Bu meydan 1 Kasım2ı müjdeliyor, bu meydan tek başına iktidar diyor. Bu meydan ülkesinin ve kendisinin geleceğine sahip çıkıyor.

GEREKEN DERSİ VERECEK

Bu meydan durmak yok yola devam diyor. Alınan erken seçim için hazırlanan seçim beyannamesinde gençlerimiz var taşeron işçi var emekli var memur var. Biz yenilendik, bizler önümüze daha dik bakıyoruz Ama mesajını almayan var. Bu meydan sırtını PKK’ya yaslayanlara gereken cevabı verecek. Her şeye hayır diyenlere bu meydan hayır demesini de çok iyi bilecektir. Teröristleri kınamayanlara da bu meydan gereken dersi verecektir.”

SAĞLIKLI HALE GELDİ

Ceyhan’ın ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Sizlere hizmet etmek, sizlerin hizmetinde olmak inanın bize çok büyük gurur veriyor. 12 yıldır Gebzemize ve Kocaelimizin her köşesine hizmet ediyoruz. Sizler bizlere görev verdiniz. Emanet ettiniz. Sizlere hizmet etmek için ekibimizle birlikte Kocaeli’deki ilçe belediye başkanlarımızla birlikte gece gündüz çalışıyoruz. Hamdolsun önemli mesafeler aldık. İlçelerimizi çok daha sağlıklı hale getirdik. Ama bitmedi, verdiğiniz görev devam ediyor. Tek başımıza iktidar olduğumuz için Kocaelimize çok güzel hizmetleri yapıyoruz. Önümüzdeki lokomotif güçlü olunca biz de arkasında çalışmak zorundayız. Yerelle genel iktidar birleşince her şeyin en güzelini yapacağız. Bize karşı olanlara karşı birlik içinde Türkiye’yi çok daha güzel ileri noktalara götüreceğiz. Bunun için silere hizmet etmekten güç alıyoruz. Sizlerden enerji alıyoruz.”

BÜYÜK BİR COŞKUYLA

Başkan Karaosmanoğlu’nun ardından ise saatler 17.20’yi geçtiğinde ise Başbakan Ahmet Davutoğlu alana giriş yaptı. Mitingde Başbakan Davutoğlu’na eşi Sera Davutoğlu ile birlikte İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, Genel Başkan Yardımcıları Ayhan Sefer Üstün, Mehmet Doğan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Kocaeli milletvekilleri adayı, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ilçe belediye başkanları ve ilçe başkanları eşlik etti.  Sahneye çıkan Başbakan Davutoğlu ve eşi ile Kocaeli vekillerle vatandaşları selamladı.

GÜÇLÜ DESTEK VERDİ

Selamlamanın ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, halka seslendi: “Bu muhteşem tabloyu görünce aklıma 2002 seçimlerindeki liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığımız Gebze mitingi aklıma geldi. 3 Kasım 2002’de Yeni Türkiye’nin müjdesini yine buradan vermiştik. Sizler bugün burada bu muhteşem tablo inşallah yine 1 Kasım’da Türkiye’nin bilge Başbakan Davutoğlu’na yeniden güçlü şekilde iktidarını müjdeliyor. Kocaeli halkı partimizin kurulduğu ilk günden itibaren AK Parti’ye güçlü destek verdi. Genel başkanının yasaklı olduğu seçimde Kocaeli’de açık ara irinci olduk. Ve diğer seçimlerde de Kocaeli he 13-0 yaptı. Darbe planlarının yapıldığı dönemde AK Parti’ye sahip çıktınız. Biz Kocaeli olarak Kocaeli’nin her bir insanını teşekkür borçluyuz. Pek çok hizmeti bu dönemde yapacağız. Çatlasalar da patlasalar da bu hizmetleri yerli arabayı yapacağız.”

YENİ BİR YÜRÜYÜŞ

Işık’ın ardından sloganlar ve alkışlar arasında sahneye çıkan Başbakan Ahmet Davutoğlu, tüm ilçelerin isimlerini sayarak herkesi tek tek selamladı ve gördüğü tablo karşısında duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Maşallah Gebze bir farklı” diyen Davutoğlu, şöyle konuştu: “Emek ve değer üreten bu şehri gönülden selamlıyorum. Kongre yaparız Kocaeli yerinde ve Kocaeli’nin ak gençliğine selam olsun. Kocaeli kardeşlik birlik şehri. Bir şehre can katan Kocaelililer. Sizler en zor zanda en zor dönemlerde inancınızla iradenizle çok yönlü katkılarla bu ülkeye sahip çıktınız. Kocaeli bizi hiçbir dönemde yüzümüzü kara çıkarmadı. Yeni bir sefere Kocaeli’den çıkıyoruz. 1 Kasım’a doğru yeni bir yürüyüşe çıkıyoruz. Yeni bir sefere hazır mıyız Kocaeli? Allah seferimizi hayırlı mübarek eylesin. Gebze’den Allah yolumuzu hayır eylesin.

GEBZE’YE AŞIĞIZ

Kocaeli’yi dört başı mağrur bir dünya şehri haline getireceğiz. Kocaeli 1 Kasım’ın sonucunu ilan ediyor. Sizlerin gayretlerinizle Türkiye’yi daha güçlü daha özgür daha mutlu bir ülke yapacağız. Sizler ömür boyu bir sürecek davanın aşkını temsil ediyorsunuz. Türkiye’ bu teröre asla boyun eğmeyecek Ne olursa olsun hedeflerimizi asla kaybetmeyeceğiz. Çünkü biz bu millete bu vatana sevdalıyız. Biz Kocaeli’ye Gebze’ye aşığız. Bugün oynanan bu kirli oyunların ardından Türkiye’yi yolundan alma planları var. Şimdiye kadar şehit düşen kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ak  Parti’nin olduğu yerde kimse milli birliğimize sekte vuramayacak.”

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki