Yeni mahallelere belediye hizmeti

Yeni mahallelere belediye hizmeti
07 Ekim 2015, Çarşamba - 12:42

 

Gebze Belediyesi, mahalle statüsü kazanan Gebze’nin eski köylerinde eksiklikleri bir bir gideriyor. Çıkan yasa ile mahalle statüsüne kavuşan köylerde Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in talimatıyla Fen İşleri Müdürlüğü tarafından mevcut yapıların tadilatı yapılıyor ve yeni yapılar kazandırılıyor.

YOLLARA PARKE SERİLİYOR

Gebze’nin mahalle statüsü kazan eski  Ahatlı köyüne Fen İşleri Müdürlüğü tarafından parke yollar yapıldı. Mahallenin üç ana arterine baştan başa parke serildi. Üç bin altı yüz metre kare parkenin döşendiği Ahatlı mahallesinin caddeleri yeni bir yüze kavuştu. Parke çalışmalarına devam eden Fen İşleri Müdürlüğü okul bahçelerine de oyun grubu monte ediyor.Ekipler Mollafenari mahallesinde bulunan okul bahçesini de parke taşla kapladı.

HATİPLER’DE DÜĞÜN SALONU

Fen İşleri Müdürlüğü eski köylerde yapım çalışmalarının yanı sıra onarım ve yenileme çalışmaları da yapıyor. Hatipler mahallesinde ihtiyacı karşılamayan mevcut düğün salonu binası Fen İşleri tarafından genişletildi. Ayrıca düğün salonunun çatısını yeniden yapan ekipler salonun sıva ve boya badana gibi eksiklerini de giderdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki