Yeni binada ilk sergi heyecanı

Çayırova’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan törenle yeni halk eğitim binası açılırken, 2014 -2015 yılı boyunca el emeği ile oluşturan kursiyerlerin eserleri de sergilendi.
11 Haziran 2015, Perşembe - 13:28

Halk Eğitim Kursiyerlerine eğitimlerini başarı ile bitirmelerinden dolayı belgede verilen törene Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdür İmdat Akbaba, Çayırova İlçe Emniyet Müdürü Osman Gül, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar, okul müdürleri ve kursiyerler katıldı.

6 BİN KURSİYER EĞİTİM VERDİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmaları yapıldı. İlk konuşmayı Çayırova Halk Eğitim Müdürü Naci Korku gerçekleştirdi. Korku kursiyerlerin özenle hazırladığı el emeği göz nuru çalışmalarının sadece bir bölümünün sergilenebildiğini  söyleyerek, “Halk Eğitim Merkezleri bilginin çoğaldığı çağımızda her meslek gurubundan mesleki ve sosyal alandaki yenilikleri takip etmekte ve kursiyerlerine sunabilmektedir. Halk eğitimi Çayırova’ da  yaklaşık 360 farklı alandaki kurslarında  6 bin kursiyerimize eğitim vermektedir. Bu gün burada gördüğünüz çok farklı çalışmaların sadece küçük bir kısmıdır" şeklinde konuştu.

EL EMEĞİ GÖZ NURLARINI SERGİLEDİLER

Halk eğitim kursiyer  ve öğretmenlerini yıl boyunca yaptıkları çalışmalardan ötürü kutlayan Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, halk eğitimin vatandaşın isteğine göre yeni kurslarla çeşitleneceğini söyledi. Çelenkoğlu, “Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana örgün eğitimin dışında kalan vatandaşlarımızın eğitimlerini tamamlamak sosyal hayata katılmalarını sağlamak için bu kurslar verilmektedir. Halk eğitimindeki kurslar çağın gereklerine göre yeni kurslarla desteklenerek  çeşitlilik sürekli artmaktadır.

Vatandaşların talepleri doğrultusunda hem kurslar hem de eğitim merkezlerinin sayısı sürekli artırılacaktır" ifadelerini kullandı. Protokol konuşmalarının ardından Anadolu Spor Kulübü’nün hazırladığı Bayburt yöresi folklor gösterisi sunuldu. Kursiyerlerin hazırladığı müzik dinletisinin ardından, başarılı kursiyerlere belgeleri verildi. Protokol ve davetliler tarafından  sergi ve yeni binanın açılış kurdelesi kesilerek sergi gezildi. Tören yapılan ikramların sunumun ardından bitirildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki