Yaz Kur’an kursları başladı

24 Haziran 2015, Çarşamba - 14:20

Müftülük tarafından tüm ilde dün itibariyle başlayan Yaz Kuran Kurslarında İzmit’te binlerce öğrenci ilk derslerine başladı. İzmit’te 236 cami, 80 Kuran Kursunda başlayan eğitimleri 520 din görevlisi verecek

Kocaeli Müftülüğü tarafından her yaz düzenlenen Yaz Kuran Kursları dün itibariyle başladı. İzmit’e 236 cami ve 80 Kuran Kursunda başlayan kuran kurslarında geçtiğimiz yıl 13 bin öğrenciye verilen Kuran-i Kerim ve dini bilgiler bu yıl 15 bin öğrenciye verilmesi planlanıyor. İlkokul birinci sınıf öğrencileri ile lise son sınıfa kadar olan öğrencilerin katılacağı Kuran Kurslarında saat 10.00 ile 13.00 arası ve öğleden sonra saat 14.00 ile 17.00 arasında eğitimler verilecek. İzmit İlçe Müftüsü Abdülkadir Keşvellioğlu, ailelere seslenerek, “Çocuklarınızı getirmek sizden, okutmak bizden” dedi.

 

PROJEKTÖRLE EĞİTİM

Dün itibariyle başlayan Yaz Kuran Kursları 21 Ağustos’ta sona erecek. Hafta içi verilecek eğitimlerde öğrencilere Kuran-i Kerim’i öğrenmenin yanında bilgi ve görgü kuralları, temel İslami bilgiler, Hz. Muhammed’in hayatı, uygulamalı namaz ibadetti öğretilecek. 520 din görevlisinin vereceği eğitimler bu yıl projektör eşliğinde verilecek. Projektörle tahtaya sesli yansıtılan Arapça Alfabe ile öğrenciler kursun ilk 10 gününden sonra Kuran-i Kerim geçiş yapabilecek. İzmit İlçe Müftülüğü yaz kurslarında Ramazan ayında cami ve kurslarda belli günlerde toplu iftarlar verecek. Kurslarda öğrencilere ders kitapları, Elif Ba ve cüzler ücretsiz olarak verilecek.

HEDEF 15 BİN ÖĞRENCİ

Yaz Kuran Kurslarına bu yıl ilginin büyük olduğunu ifade eden İzmit İlçe Müftüsü Abdülkadir Keşvellioğlu, “Geçtiğimiz yıl 13 bin öğrenciye İzmit genelinde kurs verdik. Bu yıl çıtayı yükselterek 15 bine çıkarmayı hedefliyoruz. İlçe müftülüğümüze mensup tüm din görevlilerimiz ve din gönüllülerimiz tecrübe ve güler yüzlü yaklaşımları ile çocuklarımıza sadece temel dini bilgileri ve Kuran-ı okumayı öğretmekle kalmayacak, onların hatıralarına hoş izlenimler bırakacaktır. Anne ve babalar çocuklarınızı getirmek sizden, okutmak ise bizden” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki