YAPRAK BİLE KIPILDAMIYOR

Afrika Sıcakları Yüzünden Çayırovada alışverişe çıkan vatandaşlar gölge olan kaldırımları tercih etti gündüz sıcaklardan dolayı bulanan vatandaşlar geceleri geç vakitlere kadar soluğu parklarda alıyor.
27 Temmuz 2015, Pazartesi - 14:34

Çayırovalılar parklara koştu Sıcak hava ile birlikte serinlemek isteyen Çayırovalılar sıcaklardan kaçmak için gölge yerlere koştular. Sıcaklıkların bir haftadır mevsim normallerine dönmesi ile Türkiye genelinde hava bunaltıcı ve bir çok yaş grubu için tehlikeli olacak bir duruma geldi. Çayırova’da yaşayan ve iş için dışarı çıkmak zorunda olan birçok insan içinde aşır sıcaklar sorun olamaya başladı. Köşe bucak serin bir yer arayan vatandaşların ilk gittikleri alanlar park oluyor.

Parkta kalan bir avuç ağaç arasında serinleyip nefes almaya çalışan vatandaşlar, çimenler üzerine uzanarak rahatlıyor. Bu durum da bir kez daha gösteriyor ki şehirlerin her anlamda nefes alabilmesi için bu tür ortamların varlığı çok önemli. Uzmanlar bu hafta gözlemlenecek olan aşırı sıcaklıklar için ise uyarıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, Kocaeli Meteorolojisi, sıcak hava dalgası bölgemizde olduğu gibi Çayırova'da hissedilir derecede artışlarına sebep olacağını belirtti. Bölgemizde sıcaklığın 38 dereceye çıkması bekleniyor. Buna göre, yetkililer güneş çarpması ve meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli bir şekilde ve gerek kalmadıkça dışarıda olmamaları konusunda uyardı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki