Verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz

Verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz
15 Şubat 2016, Pazartesi - 12:32

 

Ak parti Gebze ilçe başkanı Hasan Soba basın toplantısı düzenledi

Ak parti Gebze ilçe başkanı Hasan Soba basın toplantısı yaparak gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu

AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, bugün Gebze İlçe Teşkilatında kahvaltılı bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Hasan Soba Gebze'nin yerel sorunları ve ulusal gündem ile ilgili açıklamalar yaptı.

Başkan Soba konuşmasına terörle mücadelede şehit düşenleri anarak başladıktan sonra PKK terör örgütü ile mücadele ve Suriye'deki YPG mevzilerinin bombalanmasında Ak Parti hükümetinin en doğru olanı yaptığını dile getirdi..

Ak Parti Kocaeli il teşkilatlarının nasıl dün Diyarbakır'ın Sur ilçesine yardım götürdüyse bugünde Bayırbucak Türkmenlerinin yardımına koştuğunu dile getiren Hasan Soba bu yardımların İHH aracılığı ile devam edeceğini belirtti.. 

Hasan Soba önümüzdeki günlerde Kilis'e giderek yardımların dağıtımını yerinde göreceğini dile getirdi..

İç politikaya da değinen Başkan Soba Başkanlık sisteminin yanında olduklarına vurgu yaparak yeni anayasanın öncelikleri olduğunu dile getirdi..

GEBZE'Yİ TAKİP EDİYORUZ

Gebze ile ilgili devlet kurumlarının ve yerel yönetimlerin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Başkan Soba eksikleri rapor haline dönüştürdüklerini ve çözüm noktasındailgili kurumlara, il yönetimine ve ilgili bakanlıklara ileteceklerini dile getirdi.

Yerel ölçekte gerek Gebze belediytemiz gerekse de büyükşehir belediyemiz güzel hizmetler yapmaktadır..

İL BAŞKANI GEBZE BELEDİYESİNE GELECEK

Yarın Ak Parti Kocaeli il başkanının Gebze'ye geleceğini açıklayan Hasan Soba "Başkanımız sayın Şemsettin Ceyhan'ın programı arasında Gebze belediyesini ziyaret ederek, Belediye başkanımız sayın Adnan Köşker'den iki yıllık çalışması hakkında bilgi almak var" dedi..

Başkan Soba ayrıca  "12 Mart 2016 günü Gebze'de yerel yönetim şurası yapılacak ve burada Gebze belediye başkanımız teşkilatımıza iki yıllık çalışmalarını anlatacak" dedi

ANİBAL PROJESİNİ BİZ UZATTIK

Hasan Soba "7 Haziran 2015 tarihinde Anibal projesi başlayacaktı ama 150 metreyi biz az bulduğumuz için ertelettik ve şuan için en az 300 metrelik bir bağlantı ile uzatılarak Gebze'nin iki yakasının birbirine bağlanması  talebimiz ilettiğimiz için başlamadı. Şimdi bunun çalışması tamamlanma aşamasında. Maddi kısmı halledildi" dedi.. 

GEBZE TRAFİĞİ NASIL ÇÖZÜLECEK

Gazetecilerin Gebze'de trafik sorunu ile ilgili sorularına cevap veren Başkan Soba "Kesinlikle Gebze'de trafik sorunu yaşanıyor. Gebze belediyesi ve büyükşehir belediyesinin bu konu ile ilgili çalışmaları var. O çalışmalar olgunlaşmadan benim buradan açıklama yapmam ve tarih vermem doğru olmaz."  dedi..

GEBZE BÖLGESİNDE MÜLTECİ SAYISI

Soba "Darıca'da 6 bin ve Gebze'de 3 bin Suriyeli mülteci var. Gebze'ye yeni mülteci gelmiyor. Kaymakam beyle bu konuda görüşmelerimiz oluyor" dedi..

KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ "GEBZE'Yİ İL YAPMAYACAĞIZ" DEDİ

Gebze'nin il olması konusuna değinen Hasan Soba "Bizim parti olarak ilçeleri il yapmak yerine hizmeti arttırmak konusunda bir kararlılığımız var. Biz Gebze'nin il olmasındansa Büyükşehirli olmasından yana oluruz. Büyükşehirli il olmak için de 750 bin nüfus gerekir. Biz hele o nüfusa ulaşalım sonra elimizden geleni yaparız" dedi..

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki