Vali avukatlar gününü kutladı

Vali avukatlar gününü kutladı
06 Nisan 2016, Çarşamba - 15:03

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Avukatlar Günü” sebebiyle Baro Başkanı Sertif Gökçe’ye yaptığı ziyarette hem Kocaeli’ye hizmet veren hem de aile fertlerinden avukat olan oğlu, gelini, kardeşi, kuzeni ve yeğeninin de özel gününü kutladı.

AİLEDEN 5 KİŞİ AVUKAT

5 Nisan Avukatlar Günü sebebiyle Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu bugün Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe’yi baro binasında ziyaret etti. Ziyarette baro yönetimi de hazır bulundu. Tüm avukatların önemli ve anlamlı gününü kutlayan Vali Güzeloğlu, Kocaeli Barosunun kuruluşundan bugüne görev alan, avukat olarak kente hizmet eden, değer katan ve hayatını kaybeden tüm avukatlara Allah rahmet diledi. Güzeloğlu, “Avukatın temel olarak yargı ve yargılamanın vazgeçilmezi olan insan haklarının savunmasında ki önemi yad sınamaz. Her kişi hukuk düzenin de hakkını savunurken avukatı aracılığıyla adaleti temin eder. Avukatlar yargının temel fonksiyonudur. Kocaeli Baromuzun da kentimizin tüm sosyal ve kültürel alanlarında katkısı açıktır” diye konuştu. Öte yandan Güzeloğlu aile fertlerinden oğlu, gelini, kardeşi, kuzeni ve yeğeninin de avukat olduğunu söyleyerek onlarında Avukatlar Günü’nü kutladı.

EŞİT MESAFEDE DURDU

Baro Başkanı Sertif Gökçe, Kocaeli Barosunda bulunan bin 300 avukat adına Vali Güzeloğlu’na yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür etti.  Gökçe, “Sayın Valimiz Kocaeli’ye atandığı günden beri halk ve demokratik kitlelerin çoğuna eşit mesafede durarak her zaman bütün taleplerimizi dikkatle dinledi. Ellinden geldiğince de yardım etmeye ve katkı sunmaya çalıştı. Adalet, hak ve hukuk konusunda ki görüşlerini her platformda görüyorum.  Kendisine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki