Uyuşturucuya savaş açtılar

09 Kasım 2014, Pazar - 09:48

Saadet Partisi (SP) Gebze Kadın Kolları düzenlediği imza kampanyası ile uyuşturucu maddesi Bonzai’ye savaş açtı.

SP Kadın Kolları Gebze İlçe Başkanı Şükran Gümüş, uyuşturucu maddesi bonzainin her geçen gün gençleri zehirlediğini belirterek, toplumu bu konuda daha çok duyarlı olmaya çağırdı.

Son aylarda kullanımı daha da yaygınlaşan uyuşturucu maddesi Bonzai ye dur demek için SP Gebze Kadın Kolları Teşkilatı imza kampanyası başlattı. Eski çarşıdaki tarihi çeşme önünde stant açan SP Gebze Kadın Kolları başkanı ve üyeleri vatandaşlardan imza toplayarak bonzai konusuna dikkat çekti. Yapılan imza kampanyasına vatandaşların ilgisinin bir hayli fazla olduğu gözlendi.

BAKANLIKLAR ÇALIŞMA YAPMIYOR

Konuyla ilgili bir basın açıklamaması yapan SP Kadın Kolları Gebze İlçe Başkanı Şükran Gümüş, uyuşturucu madde konusunda sonuna kadar mücadele edeceklerini belirterek, “ Bonzai her geçen gün gençlerimizi zehirlemeye, öldürmeye devam ediyor. Özellikle arkadaş ortamlarında özenti ya da pasif teşvik ile başlayan bonzai gençlerimizin hayatını karatmakta. Bunun yanında öğrencilerin içkili ve uygunsuz eğlence ortamlarına eğilimi ve bu tür merkezlerin çocuklarımızın cazibesine sunulması mutlaka çözülmesi gereken bir sorun olarak durmakta. Bunlar ile ilgili ne Milli Eğitim Bakanlığı ne İçişleri Bakanlığı nede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yaptığı bir çalışma yok. En kısa zamanda bu üç bakanlığın ortak programıyla bu konularda çalışma yapmasını bekliyoruz. Ayrıca ailelere uyuşturucu konuda büyük görev düşmekte” dedi.

"KENDİNİ, ÇOCUĞUNU, ARKADAŞINI SAKIN!"

SP Kadın Kolları Başkanı Şükran Gümüş, ayrıca şunları söyledi: “ Yine adı okul dizisi olan, gençlik dizisi, aile dizisi olan fakat okulla, gençlikle, aileye, eğitimle ilgisi olmayan ahlaksızlığı kendisine ilke edinmiş bu dizilerin engellenmesi için RTÜK’ü göreve davet ediyoruz. Olmuyorsa bu konuya doğrudan başbakanlığın müdehale etmesi bizce elzem olmuştur. Her geçen gün daha fazla gencin hayatını karartan bonzaiyle mücadele eylem planımızı açıklıyoruz. “ Kendini, çocuğunu,arkadaşını sakın!”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki