ÜST GEÇİT TEHLİKE SAÇIYOR!

Önce üst geçit her ağır vasıta geçidinde sallanıyor. Vatandaşlar, geçtiğimiz yıl asansörlü, modern bir Üst geçit sözü veren Büyükşehir’in bu sözünü tutmasını istiyor.
28 Eylül 2014, Pazar - 17:49

Her gün binlerce kişinin kullandığı, artık miadını dolduran Gebze İmam hatip Üst Geçidi’nin vatandaşlar yenilenmesini istiyor. Son günlerde tırların ve kamyonların çarparak yıktığı üst geçitler tartışılmaya devam ederken vatandaşlar Gebze’nin en çok kullanılan üst geçidinin her ağır vasıta geçişi sırasında sallandığını belirttiler. 2013 yılında yapılan Ulaşım Master Planları toplantısında köprünün yenileneceği sözünü veren Büyükşehir Belediyesi’nden bu sözün tutulması isteniyor.

VERİLEN SÖZ NE OLDU

Geçtiğimiz yıl yapılan Kocaeli ve Gebze bölgesi Ulaşım Master Planları toplantısında İmam Hatip Üst Geçidinin durumu sorulduğunda dönemin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, “Mevcut üst geçidin yerine içerisinde engelli asansörü de bulunan modern bir üst geçit yapacağız.” demişti. Ancak aradan geçen zamana rağmen Üst geçit Büyükşehirin gündemine gelmedi. İzmit’e o günkü değeri 10 Milyon TL’yi bulan üç adet üst geçit yapan Büyükşehir, Gebze’ye de modern üst geçitler yapmalı.

BİNLERCE KİŞİ KULLANIYOR

Özellikle ağır vasıta geçişleri ve yoğun yaya kullanımında sallanan İmam Hatip Üst geçidinin döküldüğünü belirten vatandaşlar köprünün yenilenmesini istiyor. Özellikle AVM’den dolayı her gün binlerce kişi bu üst geçidi kullanıyor. Gebze Merkezi Tatlıkuyu mahallesine bağlayan, Gebze Center AVM’ye ulaşımda kullanılan yaya üst geçidinden engelliler ise faydalanamıyor. Engelli vatandaşlarımız bu nedenle AVM kavşak köprüsünü kullanıyorlar. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki