Üst Geçit Sorunu Bakanlara İletildi

Üst Geçit Sorunu Bakanlara İletildi
18 Mart 2016, Cuma - 13:06

Körfez Yeniyalı Mahallesi'ndeki üst geçit sorunu bakanlara ulaştırıldı

Körfez Tütünçiftlik Yeniyalı Mahallesi’nde yer alan ve Kahveler Durağı olarak bilinen noktada bir süre önce yapılan üst geçidin sökülmesi konusu bakanlara ulaştırıldı ve çözüm istendi.

Körfez Muhtarlar Dernek Başkanı ve Yeniyalı Mahalle Muhtarı Yusuf Yanar, hazırlanan dosyanın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Bakanı Fikri Işık ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a iletildiğini, sorunun çözümü için yardım istendiğini söyledi. Yanar, köprü için bir haftalık süre alındığını hatırlatarak, "Bu olay 28 bin kişilik iki mahalle halkını ve tüm Körfez’i ilgilendiriyor. Muhakkak çözüm bulunması gerekiyor. Gerekirse uygun olan bir arsa istimlak edilmeli ve köprümüz korunmalıdır. Her iki bakana da konu iletildi ve Kocaeli Milletvekilleri de devreye sokuldu" dedi.

Yeniyalı Mahallesi üst geçidi, konumu nedeniyle mahkemeye verilmiş ve sökülmesi için karar verilmişti. Pzar günü söküme başlanan ancak daha sonra halkın ve muhtarların araya girmesi ile ertelenen söküm, gelişme olmazsa 21 Mart Pazartesi günü yeniden uygulanacak.

 
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki