Ünlü’den Büyükşehir’e sitem

17 Aralık 2015, Perşembe - 13:49

Büyükşehir Belediyesi’nin CHP heyetine gerçekleştirdiği sunuma kendilerini çağırmadıklarını belirten Ünlü, “Kocaeli CHP’den ve AKP’den ibaret değildir. Neden bu iki parti arasında bu iş bitirilmiş gibi gösterildi” dedi

 

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, il binasında olağan haftalık basın açıklamasını gerçekleştirdi. Önceki gün Ankara’ya parti genel merkezine gidip mevcut genel başkan Devlet Bahçeli’ye 150 kişi ile sonsuz destek verdikleri belirten Aydın Ünlü, yerelde birkaç konuya değindi. Kocaeli genelinde vatandaşları bilgilendirmek amacıyla 4 adet komisyon kuracaklarını ifade eden Ünlü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne sitem etti. Büyükşehir Belediyesi’nin “Ulaşım ve Toplu Taşıma Yatırımları” başlığıyla CHP heyetine gerçekleştirdiği sunuma kendilerini çağırmadıklarını belirten Ünlü, “Kocaeli CHP’den ve AKP’den ibaret değildir. Neden bu iki parti arasında bu iş bitirilmiş gibi gösterildi” dedi.

BAYRAK DİKMEDEN OLMAYACAK
Açıklamasında MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Dün Diyarbakır’da kaybettiğimiz şehitlerimizin ailelerine baş sağlığı diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti sözün bittiği yerdedir. Sürekli kınayarak bir yere varamayız. Terör örgütlerinin tamamının temizlenmesi için hükümetten askeri hareket bekliyoruz. Kandil’e çıkıp Türk Bayrağı dikmeden bu iş olmayacağını bir kez daha belirtiyoruz.

BAHÇELİ’NİN YANINDAYIZ
Dün Kocaeli’den 150 kişi ile birlikte sayın genel başkanımızı ziyaret ettik. Siyaset dik durma sanatıdır. Kocaeli teşkilatları olarak genel başkanımız karşısında dimdik ayaktayız. Doğru olan ismin yanındayız. Siyasal konjonktüre baktığınızda doğru duruş sergileyen Devlet Bahçeli’nin yanındayız.  Doğru isim ve doğru politikanın arkasındayız. 40 dakikaya yakın bir görüşme ile tüm Kocaeli teşkilatları kafasındaki soru işaretlerinin tümünü kaldırmıştır” dedi.

KOMİSYONLAR KURUYORUZ
Komisyonlar kuracaklarını belirten Ünlü, “AKP’nin seçim vaatleri için bir komisyon kuracağız. İl başkan yardımcımız Yasin Dükmen komisyonun başında olacak. Bunula ilgili detaylı açıklama yapacağız. AKP’nin yerel ve geneldeki seçim vaatlerini gün gün takip edeceğiz. Ulaşım zammı ile ilgili bir komisyon daha kuracağız. Bu komisyonun başında Sunay Gezer arkadaşımız olacak. Vahit Eryılmaz başkanlığındaki bir komisyonda tramvay konusu için kuracağız. Ekmek zammı ile ilgili de Mustafa Kemal Yılmaz arkadaşımız fırıncıdan vatandaşa kadar bu işin peşini bırakmayacak. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Tüm sürecin takipçisi olarak kamuoyuna duyurulara devam edeceğiz.” dedi.

2 PARTİDEN İBARET DEĞİL
Büyükşehir’e tepkili olduğunu da dile getiren Ünlü, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin önceki hafta CHP’li vekillere ve başkanlara yemek vermesi ve projeleri anlatması mecliste grubu bulunan MHP’yi yok sayması ve CHP ile birlikte tramvay ve ulaşım konusunda hiçbir şey olmamış gibi kamuoyunu bilgilendirildi. Seçim zamanı stk ve dernekleri temayüle çağıranların belediye başkanları şimdi kent için en önemli vizyon projesinde MHP’yi ve stk başkanlarını neden çağırmıyorsunuz? Kent Bayramlaşmasına çağırıyorsunuz tramvaya neden çağırmıyorsunuz?  Kocaeli CHP’den ve AKP’den ibaret değildir. Neden bu iki parti arasında bu iş bitirilmiş gibi gösterildi” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki