Ünlü yeniden başkan!

02 Şubat 2015, Pazartesi - 20:59

 

MHP'de Aydın Ünlü yeniden başkan seçildi. Açılan sandıklarda Aydın Ünlü 223, Selim Çakır 91, Sedat Arı 124, Hüseyin Murtazaoğlu ise 172 oy aldı.

Heyecanla beklenen kongre sonuçları saat 17.45’te açıklandı. 616 oy kullanılırken 223 oy alan Aydın Ünlü, seçimin kazananı oldu. Murtazaoğlu 172 oyla ikinci, Sedat Arı 124 oyla üçüncü, Selim Çakır ise 91 oyla dördüncü oldu. Seçimin hayılı olması dileğinde bulunan Çakır, “Bizim MHP’liliğimiz kağıtla sınırlı değil. Bundan sonra da çay dağıtmaya, teşkilat için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

MHP’nin 11. Olagan İl Kongresi Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mevcut İl Başkanı Aydın Ünlü, eski Ülkü Ocakları İl Başkanı Selim çakır, eski il başkanlarından Sedat Arı ve Hüseyin Murtazaoğlu’nun yarıştığı dört adaylı kongreye MHP MYK Üyesi Figen Tosuner, Saffet Sancaklı, MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, ilçe başkanları, partinin eski temsilcileri ve çok  sayıda partili katıldı. 12.00’da başlaması planlanan kongre 12.30’da başladı

FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

639 delegenin oy kullanma hakkının olduğu kongrede 33 asil, 32 yedek olmak üzere 65 kişilik yönetim kurulu üyesi ve 23 tane üst kurul delegesi seçildi. Kongre başlamadan önce bir odada bir araya gelen dört aday bir süre fikir alışverişinde bulundu. Toplantının açılışı Ünlü’nün selamlama konuşması ile gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını Genel Sekreter Yardımcısı Recep Dumanlı yaptı. Kongre sürecine müdahale olmak istemediğini belirten Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saffet  Sancaklı, bu yüzden yaklaşık 20 gündür Kocaeli’ne hiç gelmediğini söyledi.

BAŞIMA GELMEYEN KALMADI

Son sözü mevcut il başkanı ve aday Ünlü aldı, “Genel merkezimiz degele doğru kararı verir diye dört adayın yarışmasını, herkesin sandığa gitmesini istedi. Bu teşkiat Ünlü’ye hep görev vermiş. Hiçbir görevden kaçmadım, bugün de il başkan adayıyım. Tüm aday arkadaşlarımla çalıştım. Ben eleştiriye açığım. Nerde eksiklerim var biliyorum. Ama üç yıllık süreçte başına gelmeyen kalmamış bir il başkanıyım. Görevden alınmam için kumpaslar kuruldu, parti kapatıldı denildi. Birileri beni görevden aldırmak için listeler yapıp genel merkeze giderken, ben ekibimle çalıştım.

 

OYLARI MI DÜŞÜRDÜK?

Bu bir sınavdı. Kocaeli’de 350 bin oy vardı da biz mi düşürdük. 150 bin oy aldık. Ben kazanırken de kaybederken de buradaydım. Bugün adayı kazanmadığı için telefonunu kapatıp evine gidecek olan arkadaşlar ben sizin için adayım. Ben sizin teminatınız olduğum için adayım. Kocaeli’nde ki en tecrübeli il başkanı benim. Bunun sizin için hiçbir anlamı yok mu? Ülkücü hareket genel seçimde başaracak. Biz seçimlerde kim çalışıyordu biliyoruz. Delegeler her şeyi biliyor. Benim elimde de herkesin telefonu var, sandıktan bana ne kadar oy çıkacak.

 

KİMSE BENİ YOK SAYAMAZ

Ak parti İl başkanı bizi ziyaret ettiğinde, “Siz delege listesi ile gezersiniz, bizim seçmen listesi ile” dedi. Ben bugünden itibaren delege listesini cebimden çıkarıp, seçmen listesini koyuyorum. Listelerin hiçbiri kaybetmeyecek. Kazanan MHP olacak. Bir baba oğula ne yapıyorsa teşkilat partiliye onu yapacak. Bugün teşkilatın bu gücü var. Gelin hep birlikte sandığımıza sahip çıkalım. Ben seçim kaybedersem beni kimse yok sayamaz. Herkes bizim bir değerimiz. Artık benim yok, bizim var. Sizin gönlünüzden ne geçiyorsa benim de o geçiyor.

 

TABANI YOK SAYANI KABUL ETMİYORLAR

Sizi sokağa çekeceğim. Sizin gönlünüze girecek aday profilleri ile ben Ankara’ya gitmek istiyorum. Ben istiyorum ki projem olsun. Koskoca MHP’de il başkanlığı yarışı ile birinci sıra milletvekilliği yarışı var. Kurumdal parti olmak derken bunun altını dolduralım. Bir il başkanı değil bir sürü kurum MHP adına kurulsun. Tabanı yok sayan bir il başkanını, milletvekilini kimse kabul etmiyor. Ötekileştirenler, MHP il başkanını tanımayanlar için adayım ve başaracağım. Ben hiç zik zak çıkmadım, Yola çıktığımdan beri aynı yolda  yürüyorum. Kimsenin önü kapanmasın diye ben vekil adayı değilim” dedi.

 

 

AYDIN ÜNLÜ’NÜN YÖNETİMİ

Aydın Ünlü (Başkan), Erkan Azeri, Hüseyin Çakıroğlu, İzzet Erdem, Ercan Bayrak, Bayram Karaaslan, Hamza Güloğlu, Vahap Nuhoğlu, Ogetay Bal, Muammer Laçin, Tuncay Batı, Recep Özcan, İsmail Akkuş, Mehmet Kavallı, Ömer Öztaş, Yasin Dükmen, Sami Acıkök, Havva Köse, Gürcan Kolay, Çetin Çıldır, Ergül Keskin, Alaattin Sezer, Sinan Gürel, Ayhan Akay, Halil Yardım, Musrafa Kemal Yılmaz, Adem Emre Aygün, Ali Yılmaz, Ali Osman Özkan, Ümit Kurt, Nazif Tannur, Mustafa Kayış, Kubilay Yaşar

İl Disiplin Kurulu: Mehmet Y Çakır, Sevil Erdem, Fşkret Yalçınöz, Şirzat Ataman, Davut Aslan, Atabey Yalçıntaş, Muzaffer Yenişer

Üst Kurul Delegeleri: Aydın Ğnlü, Erkan Azeri, Kamel Köse, Kaan Dilmen, İzzet Erdem, Ercan Bayrak, Zeki Gürsu, Muzaffer Sayıcı, Emin Şimşek, Murat Öge, İbrahim Özcan, Murat Kalender, Hüseyin Çıldır, Orhan Kılınçsoy, A.Ferti Taşdemir, Fatih Kartali Erhan Öztaş, Hüseyin Avni Aslan, Ahmet Yalçınöz, Muammer Laçin, İsmail Akkuş, Vahap Nuhoğlu, Şükrü Karamanoğlu

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki