Ünlü ; Vatandaşı Dinlemek Görevimiz

Ünlü ; Vatandaşı Dinlemek Görevimiz
24 Ağustos 2016, Çarşamba - 14:47

 

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü yaptığı basın açıklamasında FETÖ operasyonlarında mağdur olan vatandaşlar için bir komisyon kuracaklarını açıkladı.

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü il binasında basın açıklaması yaparak Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin yaptığı il başkanları toplantısını değerlendirdi. Ünlü 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında uygulanan OHAL kapsamında gerçekleşen FETÖ operasyonlarında mağdur olan vatandaşlar için İl Teşkilatı tarafından Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Havva Köse Başkanlığında bir komisyon kurulacağını söyledi. 

KONGRE SÜRECİ VE ÜLKE GÜNDEMİ
İl Başkanı Aydın Ünlü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 
-“Dün Genel Merkezimizde sayın genel başkanımızın talimatı ile il başkanları toplantısı yapıldı. Yaklaşık 1,5 saat süren toplantıda gündeme dair değerlendirmelerde bulunuldu. Hem MHP kongre süreci ile ilgili hem ülkemizin içinde bulunduğu durum ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. Sayın Genel Başkanımızın söylemleri ile satır başlarına girersek; normalleşme süreci, önce ülkem denen siyaset, FETÖ Operasyon mağdurları, teşkilatlarda bu konu ile ilgili komisyon kurulması, kongre süreci ve MHP İl Kongre takviminde hassas bir izlenimle sızmaların önlenmesi, paralel yapı ve değişimle alakalı, MHP’yi yıpratmakla alakalı süreçte elebaşılığını oynayanların MHP içine sızmaması ile ilgili bir dizi değerlendirmelerde bulundu. Biz de Kocaeli Teşkilatları olarak FETÖ mağdurları ile ilgili Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Havva Köse Başkanlığında bir komisyon kurulacak. 

MHP’yi sayan, bir derman arama adına MHP il teşkilatına gelen tüm vatandaşlarımızı dinlemek, onlara sorular sormak, onların problemlerini dinlemek ve notlarımızı alıp bir değerlendirmeden sonra bunları genel merkezdeki komisyona iletmek adına bir komisyon kurulacak. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bazı olayları değerlendirmek üzere bazı arkadaşlarımızı açığa almıştır, bazıları tutuklanmıştır, bazılarına yurt dışı yasağı vardır. Bu süreçte bunlar yaşanacaktır. Ama suçluyu suçsuzu ayırmak adına, MHP bir Sivil Toplum Kuruluşu, siyasi parti olarak bu konuda sıkıntısı olan vatandaşlarımızı bu komisyonda değerlendirmek üzere buraya davet ediyoruz. Bu davete icabet eden vatandaşlarımızı dinlemek bizim görevimiz. Biz görevimizi yerine getireceğiz. İnanıyoruz ki komisyonun değerlendirmesinden geçen vatandaşlarımız MHP Genel Merkezi’ne gönderilerek burada ilgili birimlere ulaştırılacaktır. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki