Ünlü; Sızdıranı Görevden Alacağım!

Ünlü; Sızdıranı Görevden Alacağım!
30 Ağustos 2016, Salı - 11:55

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, kongre sürecinde ilçe yönetimlerine paralelci ya da yenilikçilerden birini yönetimine sızdıran ilçe başkanını görevden alacaklarını belirtti.

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, kongre süreci ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kongrelere yenilenen mevcut ilçe başkanları ile gideceklerini söyleyen Aydın

Ünlü, herhangi bir ilçe başkanının partiyi yıpratan yenilikçilerden ya da paralel yapıdan birini yönetimlerine sızdırması halinde seçilse dahi görevinden alınacağını belirtti. 

İLÇE BAŞKANLARIYLA
Mevcut ilçe başkanlarından ihraç edilecek isim olmadığını söyleyen Ünlü, "İlçe başkanlarımızı yeniledik. İlçe başkanlarımız, MHP’yi itibarsızlaştıran yazışmalar ve sosyal medya paylaşımları yapanları belirlenecek. Bu belirlemelere göre ihraçlar yapılacak. Şu ana kadar Karamürsel İlçe Başkanı Orhan Kılıçsoy ihraç edildi" dedi.

8 İLÇE BAŞKANI ALINDI
İlçe teşkilatlarında yapılan değişim ile ilgili bilgi veren Ünlü, "Gölcük ve Kartepe hariç, Gebze ve Körfez kendini güçlendirdi. Kalan Kandıra, Başiskele, Karamürsel, Derince, Çayırova, Dilovası, Darıca ve İzmit ilçe başkanlarımız ise görevden alındı. Yerlerine yeni isimler atandı. Kocaeli teşkilatları bu değişimlerle kendini temizledi. Kongre sürecinde mevcut ilçe başkanları ile devam etmeyi planlıyoruz. İl başkanlığı olarak bu değişimle kongre sürecimizi tamamlayacağız" diye konuştu. 

EYLÜL'DE BELLİ OLUR
İlçe başkanları ile yapılacak olan toplantıda kongre takvimi üzerinde konuşacaklarını söyleyen Ünlü, "Gündemimizin en ufak konusu ihraçlar olacak. En önemli konu ise kongre hazırlıkları olacak. Yeniden yapılanmada sızmaları önlemek için çalışma yapılması ve üye kayıtlarında dikkatli davranılması, Etkili Sandık Gönüllüsü programının ne durumda olduğunu gözden geçireceğiz. 9 Ekim'de kongre takvimi başlıyor. Eylül ayında hangi ilçenin ne zaman kongre yapacağı ve ne zaman delegasyonunu seçeceği takvim belli olur. Delege seçimleri en fazla bir hafta sürer" ifadelerini kullandı. 

ELE GEÇİREMEDİLER
MHP’nin son 7 aydır zor bir süreç atlattığını da ifade eden Ünlü, "MHP 7 aydır paralelci ve değişimlerle birlikte zor bir süreç atlattı. 15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti'ne yapılmak istenen neyse, son 7 aydır MHP’ye yapılan da odur. MHP, genel başkan değişikliği ile ele geçirilmek istendi ancak başarılamadı. 15 Temmuz’da Türkiye’de yönetim değişikliği istendi o da başarılamadı. Ülkücüler partisine sahip çıktı, 15 Temmuz gecesi ise millet devletine sahip çıktı" açıklamasını yaptı.

HASSAS TAKİP
Teşkilat içinde paralelci olup olmadığı konusunda da bilgi veren Ünlü, "Genel başkanımızın deyimi ile bugün MHP’de siyasi bir MR çekildi. 7 aydır yapılan çalışmalarla kim değişimci, kim MHP’nin 46 yıllık ideolojisine ters gelen söylemlerde bulundu, kim hastalıklı, kim ilaçla tedavi olur, kim iyileşir, kimin hangi organını kesip atarsan iyileşir diye siyasi MR çekildi. MHP buna göre yeniden yapılacak. Ne yönetimlerinde, ne de il delegasyonlarında bu rüzgara kapılan hiçbir arkadaşımız yer almayacak. Bunları MHP il yönetimi de hassasiyetle takip edecek" dedi.

TAVRIMIZ ÇOK NET
Ekibi ile kesintisiz siyaset yaptığını belirten Ünlü, "Biz ekimizle birlikte bugün her hangi bir ilçede yönetime girecek isimlerin kim olduğunu bilecek güçteyiz. Bağlantılarını elbette sorgulayacağız. Genel başkanımızın tavrı çok sert ve nettir. Asla sızma olmayacaktır. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. Sızmaya müsaade eden ilçe başkanı seçilirse dahi görevden alınacak. Tanıdığı bildiği isimleri alacak. Sürpriz isimler almayacak" ifadelerini kullandı.

KIRMIZI ÇİZGİLER
Kongre takvimi dışında gündemlerini anlatan Ünlü, "Ülkede yaşanan siyasal olaylar, terör, CHP genel başkanına yapılan saldırı, bugün Cizre’deki saldırı hep bizim gündemimiz. Artık ülkenin gündemi siyaset değil. Herkes kendi devletin kırmızı çizgilerini başının üstüne koyacak. Tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek dil, tek din diyecek. MHP’nin kırmızı çizgileri zaten bunlar. Polisinden akademisyeninden, milletvekilinden öğrencisine, simitçisinden ayakkabı boyacısına kadar erkesin kırmızı çizgisi devlet olacak. Oraya dokunmak isteyenleri yok edecek. Tüm siyaset ülkenin birlik ve beraberliği için nasıl bir araya geldiyse, nasıl Cerablus operasyonunu destekliyorsa bundan sonra da uzun süre bu birlik ve
beraberlik devam edecek" dedi.

HER ŞEY NETLEŞİR
Partinin önemli isimlerinden Meral Akşener’in paralelci olduğu ile ilgili söylemleri nasıl değerlendirdiği ile ilgili soruya da yanıt veren Ünlü, "Siyasette yorumlara ve duyumlara dayalı konuşmalar olmaz. Koray Aydın’ın ve genel başkanımızın, cemaat destekliyor söylemleri üzerine Akşener şüphe altına düştü. Başbakan olacağım söylemleri, yurtta sulh cihanda sulh söylemlerini çok kullanması, 15 Temmuz’da da aynı söylemin darbeciler tarafından kullanılması bu durumu daha da şüpheci noktaya getirdi. Önümüzdeki süreçte bunlar daha da netleşecek" dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki