Ünlü: HDP’nin olduğu yerde olmayız

Ünlü: HDP’nin olduğu yerde olmayız
13 Şubat 2016, Cumartesi - 00:23

 

Partisinin il binasında yaptığı basın açıklamasında CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın ‘Tüm il başkanları ile çay sohbetinde bir araya gelelim’ teklifine cevap veren MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Çay sohbetlerinin mimarı benim. Ancak MHP, HDP’nin olduğu hiçbir yerde olmaz” dedi.


Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Aydın Ünlü il binasında basın açıklaması yaptı. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Ünlü 16 Şubat Salı gününden itibaren il yönetimi olarak ilçe başkanlıklarına bir dizi ziyaretlerde bulunacaklarını dile getirerek, “16 Şubat Salı gününden itibaren tüm ilçe başkanlıklarımızı ziyaret ederek ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunacağız. Amacımız ilçe başkanlarımızı diri tutmak ve partimizin çalışmalarına hız kazanmaktır” dedi.

 

‘STK’LARLA BULUŞACAĞIZ’

İlçe ziyaretlerinin ardından 21 Şubat itibari ile kentte bulunan Sivil Toplum Örgütleri ile bir araya geleceklerini söyleyen Ünlü, “MHP olarak ilçe ziyaretlerimizi bitirir bitirmez 21 Şubat itibari ile STK ve sivil toplum örgütlerini ziyaret edeceğiz. “MHP’yi anlama ve tanıma programı” adı altında bir dizi çalışma programları yapacağız. Bugün bazı partiler başkanlık sistemini anlatmak için sivil toplum kuruluşlarını geziyorlarsa bizlerde bu sistemin yanlışlığını anlatmak için STK’larla bir araya geleceğiz” diye konuştu.

 

AYETİMİZ GİBİ

Son dönemde gündemden düşmeyen Anayasa tartışmalarına da değinen Ünlü, “MHP Genel Merkezi ve il yönetimleri yeni anayasaya açık olduğunu her platformda beyan etti. Ama Anayasanın ilk 4 maddesi bizim için ayetimiz gibidir. Bu kadar açıktır” şeklinde konuştu.

 

BİTTİ DEMEKLE BİTMEZ’

Ülkemizdeki terör olaylarını da değerlendiren Ünlü, ‘Terör bitti’ söylemlerine de değinerek, “Terör birilerinin ‘bitti’ demesi ile bitmez. Birileri çıkıp ‘bitti’ diyorsa ben buradan sorarım ‘Neden 3 sene önce bitmedi?’ Ben MHP il başkanı olarak baharla beraber bir dizi terör olaylarının olacağını duyuyorsam bunu kendileri de duyuyorlardır. Bu anlamda biz çözüm süreci ‘hıyanet süreci’dir derken bizlerin dediklerini yok sayanlar şimdi MHP’nin dediklerinin ne kadar doğru olduğunu görüyorlar. Bizim gösterdiğimiz yoldan gitmeleri gerekiyor” şeklinde konuştu.  

 

‘FLU GÖRDÜKLERİMİZLE OLMAZ’

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın önceki günlerde yaptığı basın açıklamasında ‘Tüm il başkanlarının katılacağı bir çay programında bir araya gelerek kentin sorunlarını tartışalım” sözlerini de değerlendiren Ünlü “Çay koy gelelim projesi benim il başkanlığım dönemimde ortaya çıkan bir MHP projesidir. Bu anlamda sayın Sarıbay’ın teklifi güzel bir tekliftir. Ancak biz MHP olarak HDP’nin olduğu hiçbir yerde olmayız. Flu gördüklerimizle aynı masada oturmayız” ifadelerini kullandı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki