Senarist yazar Abdurrahman Turan Konusu Kocaeli'nin tarihi ilçesi Gebze’de Geçen "Gerçeğim Sensin" adli aşk dram türünde ki ilk Roman’inin Hikayesini bizlere anlattı.

"Gerçeğim Sensin"’i yazarken nereden esinlendiniz? Hikâyede nereden yola çıktınız?


Abdurrahman Turan:

2011 Yılında ilk kurguladığım Gerçeğim Sensin adlı sinema film senaryosunu Roman’a olarak uyarladım ve okuyucuya sundum. Tamamen kurgu gerçeklik payı yok. Zaten böyle bir kurguyu Allah kimsenin başına vermesin. Okuyunca anlayacaksınız ne demek istediğimi.

Yazmak için önce hissetmek gerekir derler. Sizce de öyle mi?

Abdurrahman Turan:
 

Hissetmekte gerekir fakat kurgularda öyle değil de yaşıyor gibi kurgulamak diyebilirim. Yazarlar yaşamak istediklerini ve yaşayamadıklarını Yazarlar benim fikrim tabii ki. Hiç gördünüz mü gerçek hayatta romanlarda filimler de ki gibi aşklar?. Göremezsiniz çünkü hepsi kurgu.Ya yaşamak istediği aşkı yada yaşayamadıkları aşkı yazarak özendiriyorlar.

Kitabı yazım aşaması ne kadar sürdü? Ve bu aşamada neler hissettiniz? 

Abdurrahman Turan:

Kitabı toplam bir buçuk iki ayımı aldı -yazmam gereken senaryolar olduğu için. Gebze’de başlayıp sonra Samsun, İzmir ve en son yine Gebze’de yazıp bitirdim. Romanı yazarken senaryoya bağlı kalmayıp samimiyet ve hayal dünyamdan renkler ekledim.
 

"KAHVE GÖZLERİNDEN BİR DAMLA AŞK DÜŞTÜ KALBİME" 

Bu sözü gerçekten bana yaşatan bir kadın var.  Kim olduğu ise bende saklı. Kitabı yazarken neler hissettiniz, Kimlerden destek aldınız? 

Abdurrahman Turan:
Kitap okumak çok güzel, fakat yazmak bambaşka bir duygu. Düşünsenize aklınızla farklı bir dünya yaratıp onula istediklerinizi yapabiliyorsunuz.

Yazım aşamasında Sponsorluk olarak Kapak yüzü ve Gelinlik sponsorum Özlem Ören, Makyaj sponsorum Handan Aktaş, Kapak fotoğrafı sponsorum Ayhan Dülger ve Eşi Zühal Dülger, Ana sponsorum babam Recep Turan ve hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Hakan Güleç, Suna Koçan ve Mine Öztürk  ayrı ayrı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kitabı okuyan okuyucularımızdan kitabım hakkında olumlu olumsuz eleştirilerini bekliyorum.

Kitabın kapak yüzü ve fotoğraf mankeni olan Oyuncu Özlem Örene sormak gerekirse kitap kapak çekimlerinde ve kitap hakkında neler hissetiniz?

Özlem Ören:

Abdurrahman bey  bir kitap yazdığını ve kapak fotoğrafında yer almamı istediğini söyledi. Biraz bilgim olması açısından mail olarak göndermesini rica ettim. Senaryoyu çok beğendim kapak fotoğraflarında gelinlik ve damatlık giydik .Gelinlik her kadına yakışır, özeldir ,beyaz gelinlik giymek her genç kızın hayalidir. ben işim gereği çok fazla gelinlik giydiğim zamanlar oldu her seferinde heyecanlanıyorum. Önemli olan Abdurrahman Bey'in içine sinmesi. Başarılarının devamını dilerim, umarım Türk edebiyatında iyi bir yerlere gelir.

Kitap piyasaya çıktıktan sonra aldığınız tepkiler ne oldu? 

Özlem Ören:

Çok şaşırtıcı ben oyuncu ve sunucuyum ama iyi bir kitap severim. Çok fazla kitap okuyorum. Ama kitap çıktığından beri her gün sosyal medyamda elinde kitapla fotoğraf çekilmiş tanıdığım tanımadığım sevenlerimden gelen mesajlarla uyanıyorum . Beni etiketlemeleri beni çok mutlu ediyor . Daha önce yaşamadığım heyecanlar ben çok mutluyum .
 

Abdurrahman Turanın  Kitabını “D&R – Pandora –İnkılap – İdefix – Emek Kitap gibi tüm kitap evlerinde bulmak mümkün. Ayrıca kitabın internetten de satışı var.