Ünlü ; “Devlet gerekeni yapmıştır”

Ünlü ; “Devlet gerekeni yapmıştır”
03 Kasım 2016, Perşembe - 12:05

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, HDP İl Başkanı İbrahim Ergin’e yapılan müdahale ve Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyonlarla ilgili açıklama yaparken, "Devletin sinir uçlarına kimse dokunmaya cesaret etmemeli, edilmesi durumunda herkes bedelini öder" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, il binasında düzenlediği basın açıklamasında kent ve ülke gündemini değerlendiren açıklamalarda bulundu. Ünlü, Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyonları ve HDP İl Başkanı İbrahim Ergin’e polisin yaptığı sert müdahaleyi ele alırken "Bu yaşanan süreçlerin hepsi doğrudur. Bugün herkes devlet kavramını baş tacı yapmak zorundadır. Devletin yaptıklarının hepsi doğrudur. Devletin sinir uçlarına da kimse dokunmaya cesaret etmemelidir. Edilmesi durumunda herkes bedelini öder. Bu yapılanları devletin yanında olarak destekliyoruz" dedi.

‘VATANDAŞ BİLGİLENDİRİLMELİ’

Ünlü, çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini dile getirerek, "Kocaeli’deki yerel problemler anlamında bir dizi toplantı yaptık. Büyükşehrin yaptığı sunum toplantısına katıldık. Mia ve çöp fabrikası gibi projeleri dinledik. Bugün kamuoyunun tramvay projesinin sonunda ne olacağı gibi bir endişesi var. Bu sunumlar vatandaş, esnaf, STK nezdinde bilinçlendiğinde vatandaşın kafasındaki soruların kalkacağı kanaatindeyim" ifadelerini kullandı. Ünlü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bir kriz masası oluşturması gerektiğini ifade ederek, "Bugün Kocaeli’de anlık krizlerin, trafik ve inşaatların devam ettiği anlarda vatandaşın direkt bilgilenmek için bir yer olmalı. Anlık çözüm üretebilecek bir ekibin hazır bulunması faydalı olacaktır. Kocaelispor un durumu il başkanları toplantısında neticelenmedi. Yapılan görüşmelerde Kocaeli kenti için önemli bir sonuç çıkacaktır. Samimiyet çok önemli" dedi. Geçtiğimiz gün Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nın İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı sunumla alakalı olarak da Ünlü, "Teknik ekibimizle gidip sunumu dinledik. Bir ay sonraki toplantıda soru işareti olanlar yeniden değerlendirecektir. Sadece eleştiri değil önerilerin de sunulduğu bir toplantı olduğunda sorun çözülecektir. Biz MHP olarak öneride bulunmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

‘DEVLET GEREKENİ YAPMIŞTIR’

Darıca’da basın açıklaması sırasında HDP İl Başkanı İbrahim Ergin’e polisin yaptığı sert müdahaleye yönelik olarak da Ünlü, "Bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası ile ilgili kanımızın son damlasına kadar mücadele ederken Güneydoğu’da insanlarımız şehit olurken birileri çıkıp şov yapmamalı. Devlet gerekeni yapmıştır" dedi. Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyonla ilgili konuşan Ünlü, devletin yanında olduğunu belirtirken, "Bugün Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan, il başkanına yapılan neyse odur. Basın özgürlüğü adı altında devlete saldıranların cezalandırıldığı bir süreç yaşanıyor. Başında cumhuriyet olan ve devlete saldıran basın özgürlüğü değildir" sözlerini kullandı. Ünlü son olarak sürecin doğru işlediğini söylerken, "Bu yaşanan süreçlerin hepsi doğrudur. Bugün herkes devlet kavramını baş tacı yapmak zorundadır. Dün dünde kalmıştır. Devletin yaptıklarının hepsi doğrudur. Anlayış töremiz bunu gerektirir. Devlet her şeyden önce gelir. Devletin sinir uçlarına da kimse dokunmaya cesaret etmemelidir. Edilmesi durumunda herkes bedelini öder. Bu yapılanları devletin yanında olarak destekliyoruz" diyerek konuşmasını tamamladı

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki