Ünlü: CHP’nin yaptığı etik değil

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, CHP İzmit İlçe Başkanlığı tarafından Yahya Kaptan’da yapılan tuzlama çalışmasının etik olmadığını belirtti.
27 Ocak 2016, Çarşamba - 00:50

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, partisinin il binasında haftalık olağan basın toplantısı gerçekleştirdi. Gündeme ilişkin merak edilenleri cevaplayan Ünlü, Başiskele ilçe teşkilatının istifasının ardından henüz bir atamanın gerçekleşmediğini İl Başkan Yardımcısı Gürcan Kolay ve Başiskele ilçe üyelerinden İsmail Sezer’in ilçeyi yeniden toparlamak için bölgede çalışma yapacaklarını söyledi. Ünlü ayrıca CHP Gençlik Kolları tarafından Yalova’dan getirilen kar küreme aracına tepki gösterdi.

 

“ACELE EDİLMEYECEK”

Ünlü yaptığı açıklamada“MHP il başkanlık divanı ve il yönetim kurulu toplantısı sonucunda Başiskele ilçe örgütüne yeni ilçe başkanlığına Gürcan Kolay ve İsmail Sezer görevlendirildi. Bu iki üyemiz Başiskele’de yeniden yapılandırma çalışması yapılacak. Çalışmaların ardından Genel Merkez’e Başiskele ile ilgili raporumuzu sunacağız. Atama ile ilgili acele edilmeyecek” dedi.

 

“İSTİFALAR TEPKİ DEĞİL”

İstifaların devam edip etmeyeceği konusunda soruları cevaplayan Ünlü,”Başiskele ilçesindeki istifalar bir tepki istifası değildir. Oradaki arkadaşlarımızın yeninden yapılanması için yapılan istifalardır. 2019’a daha güçlü girmek için yapılan istifalardır. Bu anlamda arkadaşlarımızın istifasını MHP’ye tepki istifası olarak algılanmamalıdır” dedi.

 

“ALTINDA BAŞKA BİR ŞEY ARANMASIN”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Gebze’de tedavi olmasının ardından yapılan eleştirilere cevap veren Ünlü, “Genel Başkanımızın doktorun bu bölgede olmasından kaynaklı olarak Sayın Bahçeli Anadolu Sağlık Hastanesi’nde tedavi olmuştur. Bu minvalde neden orada tedavi oldu? Sorusunu merak edenlere buradan cevap vermiş olalım. Burada tedavi olmasının altında başka bir şey aramasın kimse” diye konuştu.

 

GEÇMİŞ OLSUN DİLEĞİNDE BULUNDU

CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in eşi Murat Hürriyet’in önceki gün özel bir hastanede bıçaklanması ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ünlü, “Sayın vekilimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Ailesel bir durum olduğundan kaynaklı olarak yorum yapmamız doğru olmaz. Sayın vekilin eşi Murat Kaplan’a geçmiş olsun diyor Allah’tan acil şifalar diliyorum” sözlerini kullandı.

 

“YAHYA KAPTAN’I SIKINTIYA SOKAR”

Sözlerinin sonunda CHP İl Gençlik Kolları tarafından Yalova’dan kar küreme aracının getirilmesini eleştiren Ünlü, “Yalova’dan bir kar temizleme aracının getirilmesi Yahya Kaptan’da oturan vatandaşlarımızı da sıkıntıya sokacak bir meseledir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin her türlü çalışmayı yaptığı kanaatindeyim. Bu anlamda bu tür eylemleri tasvip etmiyoruz. Vatandaşların böyle bir derdi olduğunda bu durumu yetkililere ilettiği takdirinde sorunun çözümü için herkesin seferber olacağını biliyoruz. Bizde, bize ulaşan sorunların çözümü için kentin yetkilileri ile görüşmeler yapar vatandaşların mağdur olmaması için elimizden geleni yaparız” ifadelerini kullandı. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki