Ünlü: AKP’nin şifresini ben kırdım

24 Haziran 2015, Çarşamba - 14:13

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, koalisyon süreci ile ilgili açıklamasında, AK Parti’nin şifresini kıran muhalefet partisi İl Başkanı olarak kendisini başarılı bulduğunu ve bundan gurur duyduğunu söyledi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, 7 Haziran seçimlerinin ardından başlayan koalisyon tartışmaları ile ilgili basın açıklaması yaptı. İl binasında açıklama yapan Ünlü, AK Parti’nin şifresini kıran bir muhalefet partisi il başkanı olarak seçimlerden başarılı çıktığını kaydetti. MHP’nin koalisyon sürecinde her zaman olduğu gibi yine ülkenin umudu olacağını ifade eden Ünlü, genel merkez ve Genel Başkanlarının alacağı kararın arkasında duracaklarını kaydetti. Ünlü, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın açıklama yapmamasına da değinerek, “AKP’nin il başkanı sanki kentte yaşamıyor” dedi.

 

GENEL BAŞKANIN ARKASINDA DURACAĞIZ

Genel seçimlerin ardından MHP’nin Türkiye’nin umudu olduğunun bir kez daha gösterdiğini belirten İl Başkanı Aydın Ünlü, “MHP önce ülken sonra partim anlayışı ile seçim sonrası en doğru duruşu sergilemiştir. Bizim genel başkanımız gelinen noktayı ilk gün görmüş, gerekeni söylemiş ve aynı tutarlı çizgiden milliyetçi hareketin çizgisini ortaya koymuştur. Bizim kırmızı çizgilerimiz vardır ve bizler CHP gibi eğilip bükülmeyiz. MHP bu süreçte Aziz Türk Milletinin menfaati neyi gerektiriyorsa onu yapacaktır. Bizim genel başkanımızın duruşu asla değişmeyecek ve biz de arkasında duracağız” dedi.

 

AKP İL BAŞKANI NEREDE

AKP’nin milletin şamarını yedikten sonra kendisine gelmediğini belirten Ünlü, “AK Parti İl Başkanın seçimden beri sesi çıkmıyor. Sanki Kocaeli’de yoklar ve hiç olmadılar. Umarım AKP yöneticileri, milletten yedikleri tokattan iyi ders çıkarmışlardır. Önceden yanlış yapanlar bugün başını iki elinin arasına alıp hatalarından ders çıkarmalıdır. Bizim bu süreçte ses tonumuzdan bir değişiklik olmaz. Önceden ne diyorsak şimdi de onu diyoruz. Herkese ve özellikle Kocaeli halkına mesajımız, içiniz rahat olsun çünkü MHP var” dedi.

 

ŞARTLARIMIZ NETTİR

Koalisyon ile ilgili soruları yanıtlayan Ünlü, “Millet bize verdiği oyla sen muhalefette dur demiştir. Duruşu net olan bir parti olduğumuz için koalisyon formülleri üzerinde en çok tartışılan parti olmuştur ve olacaktır. MHP kendisine oy veren 7,5 milyon insanın kafasını önüne eğdirmeyecek kararlar verecektir. Şartlarımız nettir. Türkiye Cumhuriyetinin bütünlüğü ve ülkenin bağımsızlığı, hukuk çerçevesinde talepleri vardır. Hukuk ne istiyorsa MHP ve genel başkanı da onu istiyor. MHP adına ahkam kesenler, oy vermeyenler, siyasi terzilik yapanlar anlayacakları dilden cevap alacaklardır” dedi.

 

BEN BAŞARILIYIM

AKP’nin şifresinin artık kırıldığını belirten Ünlü, “Bunu söyleyen bendim. Bakanın çıkıp 583 bin oy hedefleyeceklerini 3 ay önce benim. Ben bugün onların şifresini kıran bir il başkanı olarak gurur duyuyorum. Ben hedefi fazla koymak zorundaydım. Ben 47 bin oyumu arttırdım. Aynı plan ve program üzerinden devam ederek erken seçimde yine başarılı olacağız. 17/ bin oy birilerinin getirdiği oy değil. Teşkilatın hücre yapısının getirdiği oylardır. Yarın erken seçim olursa oylarımız 200 bin olur” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki