MHP İl Başkanı Aydın Ünlü kongre takviminin 4 Temmuz’da genel merkezde gerçekleştirilecek toplantı sonrası netleşeceğini söyledi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın toplantısında kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Ünlü basın açıklamasındaki sözlerine, “MHP Kocaeli Teşkilatları olarak pandemi raporu ve çalışma raporumuzu hazırladık. 4 Temmuz’da genel merkezde yapılacak toplantıya katılım sağlayacağız. Kurultay takvimimiz açıklanacaktır” diyerek başladı.

 ADAYIMIZ DEVLET BAHÇELİ

Ünlü sözlerinin devamında, “Liderimiz Devlet Bahçeli kongrede tek aday olacaktır. Hiçbir maceraperestin rol çalmasına mahal verilmeyecektir. Kocaeli teşkilatları alması gereken mesajı almıştır. Biz açıklanacak takvim sonrası mevcut yapıyla yola devam edeceğiz. 8 yıldır  il başkanıyım. MHP’nin genel başkanı yoktur, MHP’nin lideri vardır o da Türk Dünyası. Liderler kongrelerde değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez. Devlet Bahçeli’nin arkasında teşkilatları dimdik durmaktadır” ifadelerini kullandı.

 5 AYLIK ÇALIŞMA PROGRAMI YAPILACAK

 

Saha programlarına dair de bilgi veren Aydın Ünlü, “8 Temmuz Çarşamba günü Gebze’de programlarımıza başlayacağız. Program kapsamında  saha çalışmaları, üye katılımları, parti büyükleri ziyareti gibi etkinlikler olacak. Saha programlarımızı 30 Temmuz Perşembe günü bitireceğiz.  Ağustos ayı kongrelere ayrılmıştır. Eylül Ayında da 5 aylık çalışma programı yapılacaktır” diye konuştu.

 

 

HER TÜRLÜ ADIMLAR ATILIYOR

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un gerçekleştirdiği ziyaret programları ve açıklanan projelere dair değerlendirmelerde bulunan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Biz Kocaeli’ye gelen yatırımları inceliğimizde 600-700 milyonluk yatırımın geleceğini gördük. Bir dizi proje açıklandı. Bu kentin her dönem bir bakanı vardı. Şimdi Cumhur İttifakı’ndan dolayı bu kentin sanki 5-6 bakanı var gibi. Kocaeli’nin problemlerinin çözülmesi için her türlü adımlar atılıyor.

 

EMEK HARCAYANLARA DEĞER VERMELİYİZ

 

2023’te Kocaelilier metroyla tanışacak. Bizler Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve hizmet eden herkese sahip çıkmak zorundayız. İyi ki varsın Tahir Büyükakın, iyi ki varsın valim, diyebilmeliyiz. Emek harcayanlara değer vermeliyiz. Biz MHP olarak kente hizmet edenlere sahip çıkmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 Ünlü son olarak koordinasyon toplantısına İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in çağırılmamasına dair olarak da, “Fatma Kaplan Hürriyet İzmit’in bir belediye başkanı. Ben hep diyalog dedim, uzlaşı dedim. Koordinasyon kurulu toplantısına davet edilmedi. AK Parti İl Başkanının olduğu toplantıda İzmit Belediye Başkanının olmaması değerlendirilir. İzmit’te Cedit ve Yürüyüş Yolu’na yapılan yatırımları tartışmaya açmak doğru değildir. Biz olayın sonucuna bakarız, İzmit’e yatırım geliyor mu geliyor. Biz buraya bakıyoruz. Bu yatırımlarda emeği olan herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.