Ülkücüler derneği basın toplantısı yaptı

06 Nisan 2016, Çarşamba - 15:06

Gebze Ülkücü İşçiler Derneği Gebze Şubesi geçtiğimiz günlerde yenilenen yeni yönetimini tanıtmak ve merhum MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in 19. Ölüm yıldönümü vesilesiyle bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Gebze Ülkücü İşçiler Derneği Gebze Şubesi binasında önceki gün gerçekleşen basın toplantısında ilk olarak merhum MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in 19. Ölüm yıldönümü vesilesiyle Gebze Ülkücü İşçiler Derneği Gebze Şube Başkanı Fatih Pala bir basın açıklaması yaptı. 

'RUHUN ŞAD OLSUN'

 Gebze Ülkücü İşçiler Derneği Gebze Şube Başkanı Fatih Pala yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi: “Fatih Pala yaptığı açıklamada, “Ol deyince olduranın, gönüllerimizi iman nuruyla dolduranın 99 adıyla. Dünyaya bugün zifiri karanlığın ortasındaki ülkemde bir kahrın, bir zamansız ayrılığın, yokluğuna hala alışamadığımız başbuğum merhum Alparslan Türkeş’in hakka hicretinin sene-i devriyesinin arifesinde, derin bir teessür, hasret ve özleme gark olmuş evlatları olarak, manevi huzurunda, minnet ve şükran duaya durduk. Rabbim mekânını cennet, ruhunu şad eylesin. Bugün malumdur ki kimi yerini, toprağını yadırgayan bir güruh, gaflet, dalalet ve hatta belki de korkarız ki, derin bir ihanet ile iştigalde, millet fakr-u zarurette, zihni işgaldedir. 

KIBLE TEHLİKEDEDİR
Yön şaşmış, yol şaşmış, maazallah kıble tehlikededir. Bütün kutsallarımız yoğun saldırı altında, Cumhuriyet surlarında gaflet gedik peşindedir. Velhasılı başbuğum ve büyüm önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün endişeleri hayat bulmuş durumdadır. Ama unutulan bir şey var ki; Ülkücüler henüz son konuşmamışlardır. Kimse ama hiç kimse sükûtumuzu kendine cesaret pehdah etmesin. Bilakis, ihanet, gözleri açık uyusun. Bir kez daha haykırıyoruz ki, and olsun başbuğum ve milletim emin olsun ki, Ülkücü iman erleri, başbuğun evlatları, her türlü ahval ve şeriat için, omzu vatanda, göğsü namluda, gözü hainde ve yüreği tetikte teyakkuz halindedir. Başbuğum, yemin olsun ki, evlatların olarak, emrini aklımıza, imanı kalbimize kazıdık. Bu şeref yolunda her duruma hazırız. Sen rahat uyu. Ruhun şad olsun”

 YÖNETİM KURULU

Öte yandan  Gebze Ülkücü İşçiler Derneği Gebze Şube Başkanı Fatih Pala, yeni yönetim kurulundaki isimler ise şöyle oluştu: Başkan Fatih Pala, Haydar Özcan, Mutlu Arıburnu, Aydın Saban, Ayhan Tanrıkulu, Servet Atmaz, Nakip Çolak, Burak Tanrıkulu, Muharrem Coşkun. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki