Ülkücü Ocakları kurultay istemiyor

12 Aralık 2015, Cumartesi - 15:46

Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı ve MHP Üst Kurul Delegesi İbrahim Özcan, olağanüstü kurultay taleplerini yerinde ve doğru bulmadığını söyledi.MHP’de genel başkanlık tartışmaları devam ediyor. Genel başkan adayları da ülke genelinde üst kurul delegelerini tüzük değişikliği kurultayı için imza vermeye davet ediyor. İlimizde 24 üst kurul delegesinden büyük bölümünün imza verdiği de biliniyor. 24 üst kurul delegesinden biri de Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Özcan. Kurultay taleplerini değerlendiren Özcan, olağanüstü kurultay isteklerini yersiz bulduğunu söyledi.
 
SÜREÇ PARTİMİZİ YIPRATIYOR
Kurultaya sıcak bakmamasının nedenin genel başkanlığa aday olan isimlerle ilgili olmadığını belirten Özcan, “Genel başkanlığa aday olan isimler de bizim değerimizdir. Ancak bu sürecin partimizi yıprattığını düşünüyoruz. Ben üst kurul delegesi olarak olağanüstü kurultaya gitmeye sıcak bakmıyorum. Kurultay tarihimiz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli tarafından açıklanmıştır” dedi.
 
HOŞ ŞEYLER DEĞİL
Sosyal medyada yapılan paylaşımlara değinen Özcan, “Ülkü ocakları olarak siyaseti ayrı tutuyoruz. Sosyal medya üzerinden yapılan hakarete varan eleştirileri doğru bulmuyor, bu konuda gerekli görüşmelerimizi de yapıyoruz. Ülkücü camia birbirine saygı duymalıdır. Bu yaşananlar hoş şeyler değil” diye konuştu.
 
BU DAVAYA 46 YILINI VERDİ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sert eleştirilerin, tüm ülkücü camiayı incittiğine vurgu yapan İbrahim Özcan, “Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, bu davaya 46 yılını vermiş bir dava adamıdır. Ağır eleştiriler yapanlar bunu göz önünde bulundurmak zorundadır” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki