Ülkü Ocakları'nda Yeni Başkan Belli Oldu

Ülkü Ocakları'nda Yeni Başkan Belli Oldu
22 Haziran 2016, Çarşamba - 12:40

Kocaeli Ülkü Ocakları'nda görevden alınan başkan İbrahim Özcan'ın yerine il başkan yardımcısı olan Melikşah Taşkın atandı. Atamayı Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz açıkladı

Uzun süredir kentimizde görev yapan ve başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Özcan görevden alınmıştı. Kocaeli Ülkü Ocakları’na bir bina da kazandıran Özcan’la ilgili son günlerde muhaliflere destek verdiği dedikoduları yapılıyor, ülkücü camia içerisinde Özcan yıpratılmaya çalışılıyordu. Özcan’ın görevden alınması için Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’a bizzat MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimat verdiği öne sürüldü. Özcan'ın yerine gelen isim de belli oldu. Kocaeli Ülkü Ocakları'nda genel başkan Olcay Kılavuz'un da katılımıyla yapılan devir-teslim töreninde il başkanlığı görevini il başkan yardımcısı olan Melikşah Taşkın devraldı.

OCAK BİNASINI KAZANDIRDI

Görevden alındığında Ankara'da olan Özcan İlimize genel başkan Olcay Kılavuz ile birlikte döndü. Yeni başkanın ataması sırasında Ülkü Ocakları binasında devir-teslim töreni düzenlendi. Törende konuşan Genel Başkan Olcay Kılavuz, "4 yılı aşkın bir süredir namusuyla şerefiye anlının akıyla başının dikliğiyle görev yapan değerli kardeşim İbrahim Özcan'ın vazifesini devretmesi münasebeti ile buradayız. Atalarımızın mehşur bir sözü vardır. At ölür semeri kalır, insanoğlu ölür eseri kalır. İbrahim Özcan kardeşim 4 yılı aşkın süredir, teşkilatımızla bütünleşerek kardeşlik içerisinde gecesini gündüze katarak, varını yoğunu  ortaya koyarak, Allah'ın rızası içerisinde, takdiri de yalnızca Allah'tan bekleyerek hizmetini temiz bir şekilde bugüne kadar getirdi. Hali hazırında içerisinde bulunduğumuz ocağımız İbrahim Özcan'ın eseridir. Mülkünü kendisi kazandırmıştır. Bundan daha önemlisi temiz bir geçmişle buradan ayrılıp, herkesin duasını alarak, hayırla anılarak ayrılmasıdır" dedi

BEN ÖZCAN'DAN RAZIYIM

Kılavuz sözlerini devamında İbrahim Özcan'dan övgü ile bahsederek, "İbrahim Özcan'dan ben razıyım. Her şeyinden fedakarlıklarda bulundu. Yegane sebebi ise Allah'ın rızasını gösterip, kalıcı eserler bırakmaktır. Ben kendisinden razıyım Allah'ta razı olsun. Kocaeli'de güzel işler yaptı. Şimdiye kadar Ülkü Ocakları bünyesinde bir eksiği bir lekesi olmadı. Ülkü Ocakları'nda başkanlık yapmak herkese nasip olmaz. Mevcut Ocak Başkanlarımız içerisinde en uzun süreli görevini yapan arkadaşımızdır. Bu değişiklikler ocak bünyesinde zaman zaman olur. Makamlar gelip geçicidir, Makamlardan ziyade yalan dünya gelip geçicidir. Önemli ola gök kubbede hoş bir seda bırakabilmektir" şeklinde konuştu.

SANCAĞI DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

Ülkü Ocakları il başkanı olarak atanan Melikşah Taşkın kısa bir konuşma yaparak, "Devir aldığımız sancağı devamlı daha ileri taşıyacağımıza söz veriyoruz. İnşallah Allah bu bayrağı bize de böyle devretmeyi nasip eder. Biz Ülkü Ocakları olarak İbrahim Başkanımızdan razıyız. Allah'ta razı olsun. Bizleri bu göreve layık gören genel başkanımız Ülkü Ocakları başkanına teşekkürü borç biliriz" ifadelerini kullandı.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki