“ÜLKEDE MAL GÜVENLİĞİ KALMAMIŞTIR”

“ÜLKEDE MAL GÜVENLİĞİ KALMAMIŞTIR”
28 Ekim 2015, Çarşamba - 00:23

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Koza İpek Holding’e el konularak kayyum atanmasını eleştirdi ve Türkiye’de baskı rejiminin inanılmaz boyutlara geldiğini söyledi. Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Bahri Odabaş’ı ziyaret eden Tahsin Tarhan, baskının toplumun her kisimine, kişilere kadar indiğinin ortaya çıktığını söyledi.

 

AKP’nin 13 yıllık iktidarının son yıllarının artın dayanılmaz bir rejime dönüştüğünü söyleyen Tahsin Tarhan, artık teker teker herkesin bu baskının farkına vardığını söyledi. “Baskı görmeyen işletme, vatandaş kalmadı! Mevcut hükümet öyle bir durum yarattı ki, halkı bölerek ‘onlardan olmayan’ları hep dışlamış ve baskı göstermiştir. Koza Holding olsun Doğan Medya olsun, bu kurumlara yapılan uygulamalar aynı nedenlerden kaynaklıdır” dedi.

 

Koza Holding’e el konulma kararını seçimlere 5 gün kala alınmasının manidar oltuğunu da söyleyen CHP Kocaeli Milletvekili Tarhan, sandıkta iktidarı kaybettiğini anlayanların muhalefetin sesini kısmak için her yola başvuracağının bu son kararla ortaya çıktığını ifade etti. El koyma kararının Türk ekonomisinin dinamiklerini derinden yaralayacağına inandığını belirten Tarhan, “Toplumda artık güven kalmadı. İnsanların kişiselolarak güveni yokken şimdi işdünyasının da güveni kalmadı.Toplumun en dinamik kuralı Can ve mal güvenliği hiçesayılmıştır. Artık sadece bik savcının talebi ile delilsiz, istenilen her işadamının mallarına elkonulabilecevği ortaya çıkmıştır. Bundan daha büyük bir tehlike yoktur. Hukuk askıdadır.

Önümüzde tek seçenek kalmıştır. O da hafta sonu yapılacak seçimler. BUgün her zamankinden fazla sandığa gitmek zorundayız.Baskı rejimini sona erdeirmek için çoluk.Çocuk, genç, ihtiyar, öğrenci, işadamı hepimize görev düşmektedir.Gün, oyumuza sahip çıkma günüdür” diye konuştu.

 

MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş da Koza Holdinge el koyma kararının tüm iş adamları arasında infiale neden olduğunu belirtti, hükümetin kendine yakın olmayan herkesi düyman olarak gördüğünü dile getirdi.“50 yıldır üretimin ve siyasetin içinde olmama rağmen, böyle bir siyasi baskı görmedim” diyen Odabaşı, Kişisel çıkarlar uğruna yapılan siyasi baskı, ülkenin ve vatandaşın zararına olan bir durumdur.Ülkenin bu baskıdan ve diktatörlükten kurtarılması, ülkenin normalleşmesi gereklidir.  Bir çok konuda aynı fikirde olmasak da artık CHP’yi destekliyoruz” ifadeleriyle CHP’ye desteklerini açıkladı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki