Ulaşımpark’tan Ulaşımı Kolaylaştıran Sistem

Ulaşımpark’tan Ulaşımı Kolaylaştıran Sistem
06 Mayıs 2016, Cuma - 13:37

Kocaeli Büyükşehir Ulaşım Park A.Ş. ulaşımı hızlandırmak amacıyla halkevine de kent kart dolum cihazı kurdu. 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark A.Ş vatandaşların ulaşımlarını rahat yapabilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda daha önce Umuttepe’ye yerleştirilen Kent Kart dolum cihazlarından halkevi durağına da kuruldu. Gişede sıra beklemeden birkaç saniyede dolum yapan Kent Kart cihazları vatandaşlara zamandan tasarruf sağlayarak ulaşım kolaylığı getiriyor. Manyetik alana konulan Kent Kart, para haznesine para yerleştirilmesinin ardından anında dolum yapıyor.
Sistemden son derece memnun olan vatandaşlar, sistemin zamandan tasarruf sağladığını ifade ederek uygulamanın küçük paralarla yol parasını denkleştirmeye de imkan verdiğini kaydediyor. Vatandaşlar, “Örneğin bir öğrencinin kartında 1 TL 10 kuruş var, 25 Kuruş eksik, gişede en az 2 TL yüklemesi gerekiyor. Bu cihaz 25 kuruş dahi alıyor. Öğrenci 1 TL 35 Kuruş’u tamamlayıp otobüse binebiliyor. Bizim içinde kolaylık, 10 kuruşumuz eksik olduğunda 25 kuruş atıp bakiyeyi tamamlıyoruz” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.
Toplu taşımadaki akıllı kartlara dolum yapabilen ve 7 gün 24 saat kullanılabilen yükleme noktaları Nisan ayı içerisinde toplam 100 bin kişiye hizmet verdi. Şehir genelinde 7 adet bulunan cihazların, 2 yıl içerisinde Kocaeli genelinde toplam sayısının 40’a ulaşması hedefleniyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki