Demir-Yol İş Sendikası ile işveren sendikası olan Yerel Sen arasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sonuç alınamadı. Demir-Yol İş’in bugün grev kararına dair basın açıklaması yapması bekleniyordu. Büyükşehir ile süren görüşmelerden dolayı basın açıklaması yine ertelendi.

Ulaşım Park A.Ş’de çalışan 720 kişiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde işveren sendikası Yerel Sen ile işçi sendikası Demir-Yol İş Sendikası arasında anlaşma sağlanamamıştı. Demir-Yol İş Sendikası’nın grev kararı alması bekleniyor. Fakat grev kararı öncesi büyükşehirle orta yolu bulmak adına toplantılar devam ediyor. Geçtiğimiz gün yapılması beklenen grev açıklaması bugüne ertelenmişti. Fakat bugün saat 11.00’da Selülöz İş Sendikası’nda yapılması beklenen basın açıklaması da yürütülen görüşmelerde dolayı yapılmadı. Görüşme sonrası Demir-Yol İş Sendikası tarafından grev kararına yönelik açıklama yapılması bekleniyor.

GAZETECİLER VE İŞÇİLER KAPIDA BEKLEDİ
Gazeteciler ve Ulaşım Park A.Ş çalışanları açıklama olmasını bekledikleri için sabah Selüloz İş Sendikası’na gittiler. Fakat açıklamanın ertelendiğine dair bilgi verilmediği için kısa süre binanın girişinde beklediler. Açıklamanın ertelendiği ve Büyükşehir ile Demir-Yol İş Sendikası’nın görüşmeleri sürdürdüğü öğrenilince gazeteciler sendika binasının önünden ayrıldılar.