TÜYSÜZLER’İN DAVASI YİNE ERTELENDİ

TÜYSÜZLER’İN DAVASI YİNE ERTELENDİ
23 Mart 2016, Çarşamba - 13:13

Sarraf Tüysüzler'in patronları ve personellerin yargılandığı 'Tüysüzler Davası' Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki görüldü. Mahkeme heyeti Tüysüzler ailesinin bu zamana kadar ödedikleri borçların listesinin belirlenmesine karar vererek duruşmayı 8 Haziran’a erteledi. 

2014 yılı Haziran ayında Sarraf Tüysüzler adlı işyerini bir anda kapatıp kaçan Tüysüzler ailesinden Cengiz Tüysüz, Cemalettin Tüysüz, Turgay Tüysüz, Yüksel Tüysüz, Turgut Tüysüz, Perihan Tüysüz ve çalışanlarından Esengül Uludağ ile Melika Zortaş’ın sanık olarak yargılandığı davanın görülmesine Kocaeli Adliyesi’nde devam edildi. Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada bu celseye dek ifade vermeyen ya da adresi tespit edilemeyen müştekilerin dinlenmesinden vazgeçilmesine ve Tüysüzler ailesinin bu zamana kadar ödedikleri borçların listesinin belirlenmesine karar verilerek, duruşma 8 Haziran 2016 tarihine ertelendi.

 

8 HAZİRAN’A ERTELEDİ

Duruşmada ilk olarak söz alan mağdur vekili Avukat İbrahim Kandal, “Sanıklar birçok insanı hemşericilik yoluyla kandırmaktadır. İnsanlar sanıklara güvenmiş ve iyi niyetlerinin kurbanı olmuşlardır. Özellikle sanık Yüksel Tüysüz’ün tutuklanmasını talep ediyorum” dedi.  Kandal’dan sonra konuşan Cemalettin Turgut ve Cengiz Tüysüz’ün avukatı Rıfat Kutsi Haşlaman, “Müvekkillerimle görüştükten sonra yapılan ödemelere ilişkin listeyi mahkemeye ibraz edeceğiz” dedi. Mahkeme heyeti,  sanıkların avukatı Rıfat Kutsi Haşlaman tarafından sanıkların yaptığı ödemeleri gösteren listenin ibraz edilmesinin beklenmesine karar vererek duruşmayı 8 Haziran 2016 tarihine erteledi.

 
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki