Tüysüzler mağdurlarından Vali’yi mektup: “Yardım edin”

13 Ekim 2015, Salı - 13:12

İlimizin en büyük kuyumcularından biri olan ve birçok dalda yatırımları bulunan Sarraf Tüysüzler Kuyumculuk maddi sıkıntı nedeniyle geçen yıl haziran ayında kepenk kapatmış ve geride birçok mağdur yatırımcıyı bırakmıştı.

 

Aradan 16 ay geçmesine rağmen yüzlerce mağdur hala paralarına kavuşamadı. Adeta yıla hikâyesine dönen bu durum karşısında çaresiz kalan mağdurlar Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na bir mektup yazarak yardım istedi.

 

İşte mağdurların ortak kaleme aldığı o yazı;

 

“Sizi makamsızını ve temsil ettiğimiz Devletimizi saygıyla selamlıyorum. Bana ayırdığınız zaman için teşekkür ederim.

Yaklaşık 16 aydır yaşamakta olduğumuz mağduriyetimiz sizinle paylaşmak ve içinde bulunduğumuz aile huzurumuzu, sağlığımızı bozan, canımızı yakan sorunumuza yardımcı olacağınıza inanıyorum.

 

Sayın Valim, bizler ailemizin günlük ihtiyaçlarından kısarak arttırdığımız veya yıllarca bir işyerinde çalışarak emekli olup kıt kanaat geçinerek biriktirdiğimiz birikimlerimizi Kocaeli Sarraf Tüysüzler Kuyumculukta altın alarak değerlendirmek isteyen saf insanlarız. Bu ticarethanenin sahipleri bizim saflığımızdan faydalanarak kandırdılar. Bizler herhangi bir gücü olmayan inançlı insanlarız.

 

Yaşamış olduğumuz bu olaydan dolayı aşırı derecede etkilenerek mağduriyet yaşamaktayız. Çaresiz durumdayız.  Bizler sizden yardım talep ediyoruz. Paralarımızın en kısa süre içerisinde bizlere verilmesi için yardımlarınızı bekliyoruz. Yapacağınız bu yardım birçok aileye huzur vereceğini, bunalımdan kurtaracağını, hayata dönmelerini sağlayacağını bilmenizi ister, sizleri saygıyla selamlarım.

Tüysüzler Mağdurları…”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki