Tüysüzler İzmir ve Ankara’da dükkân açtı iddiası

20 Ekim 2015, Salı - 12:34

Kentimizin tanınmış firmalarından olan Sarraf Tüysüzler Kuyumculuk geçtiğimiz yıl haziran ayında dükkânı kapatarak bir anda kenti terk etmesi üzerine büyük bir şok yaşanmıştı.

Bu talihsiz olay karşısında yüzlerce insan mağdur olmuştu. İddialara göre yaklaşık 13 trilyon ile kayıplara karışan Tüysüzler ailesi hakkında 600’ün üzerindeki kişi mahkemeye başvurmuştu. Mağdur olan yüzlerce kişi son olarak Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na bir dilekçe yazıp, yardım istemişti.

İşte tüm bu gelişmeler yaşanırken gazetemizi arayan Tüysüzler mağdurlarından Hakan H., Cengiz Tüysüz ve diğer kardeşlerinin İzmir ve Ankara’da dükkan açarak kuyumculuk işlerini sürdürdüğünü öne sürdü.

Hakan H., söz verdikleri halde hala mağduriyetin giderilmemesi ve sorumular hakkında yasal işlemlerin neden sonuçlanmadığını merak ettiğini ifade ederek şu açıklamalar da bulundu;

 “ Biz bu mağduriyet yüzende işimizden olduk. Evimize icra geldi. Yeri geldi mafya kılıklı kişiler bizi tehdit etti. 10 bin TL için 6 ay hapis yatmam gündemde. Ama yüzlerce kişiyi trilyonlarla dolandıran Tüysüzler Ailesi elini kolunu sallaya sallaya bu kentte dolaşabiliyor. Hatta bununla yetinmeyip İzmir ve Ankara’da dükkân açabiliyor. Şimdi bu iki kentteki insanları da mağdur edecekler. Nasıl oluyor da buna müdahale edilmiyor?

Daha önce ödeme sözü vermişlerdi hala bir hareket yok. Kendilerine ait yerel TV’yi sattılar. Dükkânları sattılar. Bunlar bile trilyon yapıyor. Peki, biz hala neden mağduruz? Bu sorunumuzun biran önce çözülmesini istiyoruz.” diyerek dert yandı.

Umarız yüzlerce mağduru ilgilendiren bu konuya devletimiz duyarsız kalmaz ve bu son derece ciddi sorun da biran önce çözüme ulaştırır.  

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki