Tüysüzler davası ertelendi

Tüysüzler davası ertelendi
09 Haziran 2016, Perşembe - 13:42

İzmit’in tanınan ailelerinden Tüysüzler’in 636 kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla yargılandıkları dava bugün görülmeye devam edildi.Görülen duruşma hala karara çıkmazken davanın 13’üncü celsesi 11 Ekim’e ertelendi.Kocaeli 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam edilen dördüncü duruşmaya tutuksuz yargılanan sanıkların hiçbiri katılmazken, sanık ve mağdur avukatları katıldı. 

KAYIPLARA KARIŞMIŞLARDI
Tüysüz Kuyumculuk’un sahipleri olan Cengiz Tüysüz, Cemalettin Tüysüz, Yüksel Tüysüz ve Turgut Tüysüz iddiaya göre 636 kişiyi dolandırarak 27 Haziran günü kuyumcu dükkanının kepenklerini kapatarak kayıplara karışmıştı. Uzun süre bir haber alınamayan Tüysüzler tarafından dolandırıldıklarını iddia eden vatandaşlar savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Birçok bankaya da borcu olduğu bilinen Tüysüzler ailesi taşınmazlarının büyük bir bölümünü geçtiğimiz günlerde İzmirli bir iş adamına satmıştı. Bu sayede bankalara olan borçlarını kapatan Tüysüzler ailesinin sadece kuyumcu dükkanından alışveriş yapan 636 kişiye borcu kalmıştı. Kocaeli 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde Tüysüzler hakkında açılan dava bugün görülmeye devam edildi. 

İNSANLARIN OCAKLARI SÖNDÜ
Görülen davada savunma yapan müşteki Kenan Yayla’nın avukatı İbrahim Kandal, “Sanıklar müştekilerin iyi niyetlerini ve önceki alışverişten doğan yakınlıklarının istismar ederek ellerine birer kart verip dolandırmışlardır. Sanıkların duruşmaya getirilmelerini ve müştekiler ile yüzleştirilmelerini ayrıca tutuklu yargılanmalarını talep ediyoruz” dedi. CHP Kocaeli Milletvekili Adayı ve aynı zamanda müşteki Cuma Karavar ise, “Ben bir sene önce diyalog kurarak Tüysüzler’den 10 bin TL kadar para alabildim. Geri kalan ve büyük meblağ olan paramı hiç bir şekilde alamadım. Bu tüysüzler yüzünden ocakları sönen insanlar var” dedi.

11 EKİM’E ERTELENDİ
Görülen duruşmada mahkeme heyeti yargılamanın bulunduğu aşama dikkate alarak avukatların tutuklama talebini reddederek, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'ndan (BDDK) izin alınması için yazı yazılmasına ve dosyaya eklenmesine, davada ifadelerine başvurulmayan müştekilerin ve birleştirilen dosyalar nedeniyle savunması alınmayan sanıkların davanın sürüncemede kalmaması dinlenmesinden vazgeçilmesine karar vererek duruşmayı 11 Ekim tarihine erteledi. Dava sonrası aralarında CHP Milletvekili Adayı Cuma Karavar’ın da olduğu davaya katılan müştekiler tek temennilerinin dava sürecinin bitmesi ve paralarının iade edilmesi olduğunu söyledi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki